28 października do II Międzynarodowej Edycji Bicia Rekordu w Czytaniu na przerwie dołączyła Szkoła Podstawowa nr 23 w Radomiu. Tego dnia uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz pracownicy administracji wykorzystali przerwę, aby przeczytać kilka stron swojej ulubionej książki, a tym samym pobić zeszłoroczny rekord w czytaniu. Oddziały przedszkolne również wzięły udział w akcji i słuchały czytanych książek przez nauczycieli. Podczas przerw międzylekcyjnych uczniowie licznie zgromadzili się: w kąciku czytelniczym na parterze, na korytarzu szkolnym, na schodach, w bibliotece, w świetlicy, w salach lekcyjnych, w pokoju nauczycielskim, w stołówce, w szatni, czyli wszędzie tam, gdzie można było zaszyć się ze swoją ulubioną książką.

Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród uczniów, integracja środowiska lokalnego oraz pokazanie dzieciom, że sięgać po książkę można tak naprawdę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

W całej akcji wzięło udział 345 osób. Brawo!

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję, w której na pewno weźmiemy udział.

Szkolny koordynator: Mariola Czajkowska-Ludwisiak

#przerwanaczytanie