27 października 2021 roku sala numer 19 w budynku PSP 23 w Radomiu została zamieniona w salę rozpraw. Tego dnia już o godzinie jedenastej rozpoczęły się przygotowania do rozpoczęcia rozprawy sądowej nad losami Balladyny.

Klasa 8b zadbała o odpowiednią scenerię, rekwizyty, a nawet makijaż.

W rolę oskarżyciela wcielił się Michał, a obrony podjął się Jacek. Rozprawie przewodniczyli sędziowie w składzie: Milan, Weronika oraz Bartosz. Mimo, że początkowo sprawa wydawała się być przesądzona, bo Balladyna już na samym początku przyznała się do zabicia swojej młodszej siostry, Aliny – to jednak nie do końca tak było. Dużo do rozprawy wniósł obrońca Ballady, Jacek, który stanął na wysokości zadania i niejednokrotnie starał się ratować nie do końca świadomą powagi sytuacji, Balladynę. Sędziowie musieli dość często korzystać z siły swojego głosu, a dzięki wykorzystaniu młotka sędziowskiego było im nieco łatwiej.

Sąd powoływał kolejno świadków, a później udzielił głosu linii obrony i oskarżyciela. Świadkowie mogli zadawać pytania, momentami pod wpływem emocji i strachu przez nieobliczalną Balladyną, gubili się w swoich zeznaniach. Po wszystkich przesłuchaniach i wysłuchaniu mowy końcowej oskarżyciela i obrońcy – zapadł wyrok: kara śmierci dla Balladyny. Cała rozprawa sądowa trwała trzy godziny lekcyjne.

W rozprawie sądowej udział wzięli:

Milan – sędzia główny
Weronika – drugi sędzia
Bartosz – sędzia wspomagający
Jacek – obrońca
Michał – oskarżyciel
Zuzanna – Balladyna
Piotrek – Pustelnik
Hania – wdowa
Wojtek – Kirkor
Lena – Grabiec
Bartek – Fon Fostryn
Mateusz – Goplana
Michalina i Maja – Skierka i Chochlik
Kaja, Milena, Daniel – mieszkańcy wsi
Jakub – Filon
Olaf – strażnik

error: Prosimy nie kopiować.