Od roku 2001, 26 września obchodzone jest święto języków obcych – Europejski Dzień Języków. Organizowane działania dotyczą wszystkich języków, w tym także języków migrantów i języków migowych. Europejski Dzień Języków zachęca do uczenia się języków przez całe życie w celu samorealizacji, pełnego uczestnictwa w społeczeństwie Europy oraz rozwoju zawodowego.
Święto wielojęzyczności to również doskonała okazja do zabawy. W całej Europie organizowane są najróżniejsze wydarzenia związane z językami obcymi: spektakle, zabawy dla dzieci, koncerty, konkursy językowe, audycje radiowe i programy telewizyjne, konferencje językowe itp. Możliwości są nieograniczone! W naszej szkole nie mogło zabraknąć akcentu tego święta. Postanowiliśmy, poświęcić czas na zabawę z językiem angielskim i zastosować posiadane umiejętności językowe w praktyce. Klasy dostały zadania do wykonania i dokonały ich realizacji według instrukcji w języku angielskim. Klasy 0 wykonały zabawną twarz: Funny Face, techniką wyklejania. Wykazały się też inwencją twórczą, dodając pewne elementy dekoracyjne własnego projektu. Stworzenie strasznego potwora to zadanie, które zrealizowały klasy 1. Klasy 2 wykonały plakaty o Polsce i Wielkiej Brytanii. Tangram ze swoimi figurami geometrycznymi posłużył klasom 3 do stworzenia sylwet psa i kota, a następnie uczniowie przyporządkowali nazwy do odpowiednich figur. Bogatą wiedzą na temat państw wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii, musieli wykazać się uczniowie klasy 4a, uzupełniając zdania na temat Szkocji, Anglii, Walii, Północnej Irlandii. Klasa 4b zmierzyła się z krzyżówką zatytułowaną Back to school, w której wykazała się znajomością słownictwa związanego ze szkołą. Zadaniem klas 5 było utworzenie jak największej liczby wyrazów z określonego zestawu liter. Uczniowie klas 6 dostali rozsypankę wyrazową wiążącą się z informacjami na temat stolic państw, sławnych miejsc, budowli, drużyn piłkarskich, potraw, bajek pochodzących z danego państwa itp. i musieli uporządkować wiedzę na temat tych państw, tworząc plakaty reprezentujące: Włochy i Hiszpanię, Niemcy i Rosję, a także Czechy i Francję.
Prace uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu naszej szkoły. Można odpowiedzialnie stwierdzić, że uczniowie w sposób bardzo zaangażowany pracowali nad zadaniami wraz ze swoimi nauczycielami. Ich wiedza, umiejętności zostały sprawdzone w praktyce, a Europejski Dzień Języków 2013 przeszedł już w naszej szkole do historii. foto>> wzmianka>>
Organizatorzy: p. Marzena Skierczyńska, p. Monika Witkowska, p. Magdalena Baranowska, p. Michał Tatarek.