Nasza szkoła kolejny raz brała aktywny udział w Europejskim Tygodniu Kodowania „CodeWeek2023”. Celem tej społecznej inicjatywy jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

W ramach tego wydarzenia dobrze bawili się nie tylko starsi uczniowie, ale także ci najmłodsi – wychowankowie grupy przedszkolnej.
Przedszkolaki brały udział w zabawach pod hasłemPhoton w roli smoka Wawelskiego”. Natomiast w klasach 4-8 przeprowadzono zajęcia z programowania pod hasłem „Zakodowany Żeromski”. Wykorzystano na nich min. roboty edukacyjne – Photon Edu oraz innowacyjną grę Scottie Go! Gra jest połączeniem gry planszowej i mobilnej – całość polega na sterowaniu tytułowym bohaterem za pomocą programów ułożonych z kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów i aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie głównego bohatera – Scottiego.

Podczas zajęć z kodowania wykorzystane zostały m.in. klocki Lego SPIKE Prime, Photon Edu, oraz BeCreo zestaw do nauki robotyki i programowania, które nasza szkoła zakupiła w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

error: Prosimy nie kopiować.