Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie na całym świecie 16 listopada. 

W naszej szkole dniem poświęconym na szczególne zaakcentowanie tolerancji był piątek 15 listopada, obchodzony pod hasłem “Ja, Ty, My, Wy, Oni – różni, ale równi”. Tego dnia społeczność szkolna wzięła udział w lekcji tolerancji, podczas której uczniowie rozmawiali na temat potrzeby okazywania szacunku w społeczeństwie wobec osób chorych i niepełnosprawnych, mieszkających na innych kontynentach, o innych zainteresowaniach, a także wobec zwierząt. Rozmowy z uczniami dotyczące tolerancji prowadziły do jednego wniosku – Najważniejsze jest to, jakimi jesteśmy ludźmi. 

Podczas zajęć dzieci na przygotowanych diagramach wykreślały hasła odnoszące się do tolerancji, a na kolorowym papierze odrysowywały także swoje dłonie, na których napisały hasła kojarzące się im z tolerancją. Wycięte szablony przyklejone zostały na przygotowanych wcześniej drzewach tolerancji, umieszczonych na korytarzu szkolnym. 

Szkolny Dzień Tolerancji znacząco wpłynął na stopień integracji społeczności szkolnej, przyczynił się do podniesienia wiedzy na temat tolerancji wśród dzieci.

Wielkość
Kolory
error: Prosimy nie kopiować.