W piątek, 4 października, nasza szkoła włączyła się w obchody IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym dniu uczniowie stanęli w szranki o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Podczas lekcji matematyki w każdej z klas 4-8 odbyły się zawody w szybkim liczeniu – mnożeniu i dzieleniu. Nie wszystkim udało się wykonać bezbłędnie wymagane rachunki. Uczniowie, którzy mistrzowsko rachowali i zrobili to w najkrótszym czasie, otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i odznakę w kształcie ananasa.

Podczas długiej przerwy ze znajomości tabliczki mnożenia przepytani zostali również nauczyciele.  Mobilne patrole uczniów przyznawały eksperckie odznaki tylko za udzielenie perfekcyjnych odpowiedzi. Na szczęście wszystkim się udało!  foto>>