Tydzień czytania nabiera tempa. Dzisiaj uczniowie szukali nowości czytelniczych w bibliotece, rozmawiali o zainteresowaniach czytelniczych, wybierali najciekawszą okładkę książki, tworzyli wspólną gablotę na korytarzu szkolnym, a także pozowali do sesji fotograficznej, oczywiście z książkami.
Przypominam też, że już w czwartek 28 października, odbędzie się międzynarodowa akcja pod hasłem /Przerwa na czytanie/. Tego dnia każdy będzie mógł wziąć udział w biciu rekordu w czytaniu podczas długiej przerwy śródlekcyjnej o godzinie dwunastej.
W zeszłym roku udział w akcji wzięło łącznie 149 851 osób z 874 szkół z Polski i 17 ze świata, m.in.. z Litwy, Kazachstanu, Portugalii, Czech i Francji.
Przyłącz się, aby pobić zeszłoroczny rekord. Co należy zrobić? Wystarczy przynieść książkę, którą aktualnie czytasz (albo którą chcesz zacząć czytać) i dołączyć na przerwie do reszty czytających moli książkowych.

Niech moc książek będzie z Wami,
Mariola Czajkowska-Ludwisiak