Dnia 3 czerwca klasy trzecie przystąpiły do testu kompetencji trzecioklasisty z języka angielskiego. Zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi umiejętności: słuchania, czytania ze zrozumieniem, pisania. Można było uzyskać 30 punktów. Wyniki testu zostały podane do wiadomości autora testu: wydawnictwa Pearson, który opublikował wstępne dane odnośnie analizy testu, dokonując porównania klas trzecich naszej szkoły.
Po 18 czerwca 2014 wydawnictwo opublikuje dane dotyczące analizy testu wszystkich szkół biorących udział w teście.Wyniki klas trzecich naszej szkoły przedstawiają się następująco:

Cały test:

klasa 3a – 77%
klasa 3b – 78%

Średnie wyniki grup:

• Pisanie:

Klasa 3a – 71%
Klasa 3b – 70%

• Czytanie:

Klasa 3a – 71%
Klasa 3b – 70%

•  Słuchanie: