Co roku w październiku obchodzimy Dzień Drzewa. Jest to międzynarodowa akcja, podczas której możemy sadzić drzewa oraz promować zieleń. Celem tej akcji jest zwiększenie świadomości ekologicznej w społeczeństwie. W obecnych czasach coraz więcej terenów zielonych zastępujemy betonowymi konstrukcjami, parkingami czy placami. Tracimy na tym wszyscy, gdyż coraz mniej obcujemy z przyrodą, a coraz częściej żyjemy w zanieczyszczonych miastach. Zapominamy, że drzewa stanowią naturalną barierę ochronną przeciwko pyłom czy też hałasowi. W naszej szkole uczniowie klasy 4c, 5c, 7a i 7b na lekcjach języka polskiego przygotowali życzenia dla drzew, a w ramach zajęć koła biologicznego rozpoznawali drzewa rosnące wokół naszej szkoły i przygotowali opisy zebranych liści. 

 Życzenia dla drzew

Drogie drzewo, moje piękne, 

Rośnij duże i obszerne. 

Daj nam tlen, bo proszę też, 

W zamian za to deszcz. 

Rośnij proszę bez korników, 

Bo to rój małych szkodników. 

Daj nam proszę także cień, 

Bo dzisiaj gorący dzień. 

 Kochane drzewko z okazji Twojego święta życzę ci, żeby Twoje pączki rozkwitały, byś było duże i silne. Życzę Ci, żeby ludzie patrzyli na Ciebie i mówili „Ale piękne drzewo”. Niech Twoje życie będzie takie długie, jak Twoje korzenie. Rozkwitaj i piękniej. 

 Kochane drzewo!
Dziś obchodzimy Twoje święto, więc z tej okazji chciałabym złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia. Myślę, że najważniejsze jest życzyć Ci, aby ludzie dostrzegali i szanowali twoje piękno. Mam nadzieję, iż będziesz pnąć się jak najwyżej i tego też Ci życzę.  

 Kochany dębie!
Dziękuję Ci, że dajesz mi cień w upalne dni, że można się na Tobie bawić, że jesteś wspaniałym domem i schronieniem dla wielu zwierząt i stworzeń. Dlatego w dniu Twojego święta życzę Ci, żebyś był nadal  taki wspaniały jaki zawsze byłeś i zawsze bądź ciut lepszym drzewem niż trzeba. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego z okazji Twojego święta.  Foto>>

error: Prosimy nie kopiować.