Coraz bliżej do Świąt Wielkiej Nocy, niezwykle radosnych, wiosennych świat, w czasie których celebrujemy radosne treści, spożywamy rodzinne posiłki, składając sobie życzenia zdrowia, miłości.
Mamy jednak na uwadze tych, którzy dla pełnego, radosnego przeżycia Świąt Wielkiej Nocy potrzebują naszego wsparcia. Stąd też z inicjatywy Naszej Szkoły została zorganizowana akcja: „Stwórz Pisankę – Pomóż Dzieciom”. Jest to dla nas bardzo zaszczytne i nobilitujące, że nasz projekt zyskał poparcie Prezydenta Miasta Radomia – Pana Radosława Witkowskiego, który zaprosił do wspólnego dzieła znanych radomian, współpracowników – władze miasta, funkcjonariuszy porządku publicznego, sportowców i artystów. Wszystkich połączyło jedno – wielkie serce.
W niedzielne popołudnie 15 marca, zgromadziliśmy się w gościnnej siedzibie „Łaźni”, by stworzyć niepowtarzalne, zindywidualizowane pisanki. Jedni wyklejali, inni malowali jajka styropianowe – techniki były różne – Decoupage, technika wełny czesankowej, oklejanie bibułą. Prezydent Witkowski wykonał metodą pracy zespołowej – wraz z żoną – pastelową, bardzo elegancką, w swojej formie pisankę. Bardzo ciekawą technikę zaprezentowało Muzeum Wsi Radomskiej – metodę batikową przy użyciu pisaka z woskiem. Absolwenci Naszej Szkoły – Artyści z zespołu Frument Project – Kamil i Łukasz Rylscy wraz ze swoimi rodzinami też tworzyli pisanki. Jak nietrudno zgadnąć były to pisanki z nazwą zespołu, która w sposób bardzo staranny została wyszpilkowana. Artysta rzeźbiarz Michał Szpak stworzył pisankę filmową w kolorach czarno – białym, będąc przekonanym, że jej licytacja zasili w sposób znaczący konto świetlicy Caritas Pallotyńska, zespół Radom. Spotkanie zgromadziło dużo dzieci, dla których zdobienie jaj było niezwykłą zabawą.
Pani Dyrektor Izabela Leśniewska stworzyła pisankę techniką Decoupage – elegancką, delikatną w swojej formie i bardzo wiosenną, z motywem przepięknych niezapominajek, ozdobioną biżuteryjnymi kamyczkami. Od razu widać, że wiosna gości w sercu pani Dyrektor.
Pani Maria Siwiec, z zespołu Gołcunecki też tworzyła pisanki – techniką Decoupage. Jak sama przyznaje ta technika nie była znana Pani Marii. Kierownik Zespołu Gołcunecki zaprezentowała swój talent do wykonywania palm wielkanocnych. Spod ręki pani Marii wyszły przepiękne kwiaty z bibuły. Było to dla nas nowe doświadczenie. Musimy zastanowić się nad zorganizowaniem warsztatów twórczych w czasie których, pani Siwiec wprowadziłaby nas w tajniki sztuki zdobniczej z użyciem bibuły. Swój talent pokazała również pani Alicja – mama Wojciecha Sołśni z klasy Va. Przepiękne, ręcznie wyplatane kosze z rurek papierowych zyskały uznanie artystów przybyłych na spotkanie.
Ksiądz Artur Wierzbicki – kierownik Świetlicy Caritas Pallotyńska, Zespół Radom również wykonał pisanki techniką Decoupage, wykazując się ogromną precyzją, cierpliwością jeśli chodzi o dodatki. Radomski Wokalista Paweł Mosiołek również w sposób przemyślany zdobił jajo styropianowe, tworząc pisankę w bardzo radosnych kolorach. Doceniamy obecność Artysty, który nie ukrywał wzruszenia, że może wziąć udział w naszej akcji. Wokalista ofiarował nawet na rzecz Dzieci ze Świetlicy Caritas Pallotyńska swoją płytę.
Medyczna Szkoła Policealna dla Dorosłych pod patronatem Towarzystwa Wiedzy Powszechnej przekazała dwa, duże kosze gotowych już pisanek, które staną się również przedmiotem licytacji. Serdecznie dziękujemy za to Dyrektor wspomnianej szkoły pani Marii Woźniak.
Spotkanie zgromadziło tak dużo osobistości, że nie sposób wymienić Wszystkich z imienia i nazwiska. Na pewno był to czas spędzony w bardzo radosnej, rodzinnej atmosferze, jak przyznała Dyrektor Klubu Środowisk Twórczych pani Beata Drozdowska, która całym sercem włączyła się w naszą akcję. Nasza wdzięczność jest ogromna i słowo dziękujemy jest na pewno wyrazem tego co czujemy.
Prawie wszystkie radomskie media pojawiły się na spotkaniu. Oto linki, które prezentują materiał z relacji akcji:

relacja w TVDami

relacja w cozadzien.pl

relacja w Radio Plus

relacja w mojradom.pl

relacja w radom.pl

relacja w radomnews.pl

relacja w radom24.pl

Wszystkie wykonane pisanki zostaną zlicytowane podczas koncertu, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę 22 marca 2015 roku.

foto>>

Opiekun Koła Wolontariatu: