Konkurs: Kierunek – Bezpieczeństwo 

Projekt „Kampania Kolejowe ABC II”  

 Zespół 1 (zdjęcia 1,1a i 1b) 

Uczniowie: Lena Albekier kl.5b, Zofia Tracz kl.5b, Laura Kwiatkowska kl.4a 

Makieta została wykonana na lekcjach plastyki i techniki. Przedstawia przejazd kolejowy z zaporami. Ustawione zostały znaki drogowe, rysowane i malowane. Do wykonania makiety użyto różnych materiałów jak bibuła, papier, gałązki roślin, patyczki, papierowe rolki. Jeden z pojazdów wykonany z rolki papierowej z postacią z plasteliny. Pojazdy samochodowe to wykorzystane zabawki dziecięce. Rogatek i dzieci zostały wydrukowane. 

 

Zespół 2 (zdjęcia 2, 2a i 2b)  

Uczniowie: Amelia Chrząszcz kl.5b, Julia Wojciechowska kl.5b, Anna Kozłowska kl.5b 

Makieta została wykonana na lekcjach plastyki i techniki. Przedstawia przejazd kolejowy bez zapór. Widoczne znaki drogowe, krzyż Św. Andrzeja i sygnalizacja świetlna. Rogatek ostrzega dziecko przed wejściem na przejazd. Rogatek i postać dziecka wykonane z papieru. Wykorzystano bibułę, papier kolorowy, styropian. 

Zespół 3 (zdjęcia 3, 3a i 3b) 

Uczniowie: Maja Poneta kl.6a, Milena Kądziela kl.6a, Marta Kalbarczyk kl.6a, Wiktoria Szkodna kl.6a 

Makieta została wykonana na lekcjach plastyki i techniki. Przedstawia przejazd kolejowy z zaporami. Zostały ustawione znaki drogowe. Domki to pudełka oklejone papierem kolorowym. Postać rogatka została wydrukowana. Wykorzystano zabawki do przedstawienia pojazdów mechanicznych. 

Zespół 4 (zdjęcia 4, 4a i 4b) 

Uczniowie: Natalia Chrząszcz kl.6a, Milena Ciesielska kl.6a, Roksana Domagała kl.6a, Maja Korgul kl.6a 

Makieta została wykonana na lekcjach plastyki i techniki. Przedstawia przejazd kolejowy z zaporami. Umieszczone znaki drogowe wykonane są z papieru. Wykorzystano różnorodne materiały plastyczne jak: tkaninę, tekturę falistą, piasek, patyczki. Domki oklejono tekturą falistą. Pojazd to zabawka dziecięca. Postać Rogatka wydrukowano. 

Zespół 5 (zdjęcia 5, 5a i 5b) 

Uczniowie: Julia Krawczyk kl.6b, Wiktoria Walkiewicz kl.6b, Lena Nogaj kl.6b 

Makieta została wykonana na lekcjach plastyki i techniki. Przedstawia przejazd kolejowy Peronowo z zaporami. Obok przejazdu kolejowego widoczny jest plac zabaw dla dzieci. Użyto materiałów sypkich jak ryż i piasek. Wykorzystano: papier kolorowy, bibułę, patyczki. Postać Rogatka została wydrukowana. Lokomotywa to dziecięca zabawka. Sygnalizacja świetlna została wykonana z plasteliny. 

Zespół 6 (zdjęcie 6, 6a, 6b i 6c) 

Uczniowie: Kinga Zelga kl.5b, Patryk Zelga kl.3b, Piotr Styczyński kl.3b 

Makieta została wykonana na pewnym etapie na lekcji plastyki i techniki przez uczennicę Kingę Zelgę. Mniejsze elementy jak znaki drogowe przez chłopców z klasy 3b. Przedstawia Miasteczko Peronowo z przejazdem kolejowym z zaporami. Wszystkie elementy (domki, postacie, znaki drogowe) zostały wykonane z papieru i pomalowane mazakami. Wykorzystano szyszki, papier kolorowy, patyczki do uszu. Postacie chłopców informują w chmurkach o swoich zamiarach – niewłaściwym zachowaniu. Na przejeździe kolejowym. Na szczęście Rogatek jest w pobliżu. Postać Rogatka została wydrukowana natomiast postacie dzieci narysowane i pomalowane. 

Zespół 7 (zdjęcie 7, 7a i 7b) 

Uczniowie: Julia Cichawa kl.6c, Otylia Szczepańska kl.6c, Julia Głogowska kl.6c, Michalina Milewska kl.6c 

Makieta została wykonana na lekcjach plastyki i techniki. Przedstawia przejazd kolejowy z zaporami, elementy umieszczone są na podstawie styropianowej, oklejone bibułą. Postać Rogatka i dziewczynki są wykonane z plasteliny. Przed przejazdem widoczne znaki drogowe, które zostały narysowane, wycięte i pomalowane. Użyto bibułę, papier kolorowy, patyczki i sztuczną trawę. 

Zespół 8 (zdjęcia 8, 8a i 8b) 

Uczniowie: Maja Stępniewska kl.5a, Iga Wiatrek kl.5a, Aleksandra Styczyńska kl.5a, Zofia Słupek kl.5a, Laura Ćwiklak kl.5a, Zuzanna Kosiela kl.5a, Maja Mroczek kl.5a 

Makieta została wykonana na lekcjach plastyki i techniki. Makieta przedstawia miasteczko Peronowo. Przedstawia przejazd kolejowy bez zapór z widoczną sygnalizacją świetlną. Obok przejazdu znajduje się plac zabaw. Postać Rogatka i dziewczynki na placu zabaw wykonana z plasteliny. Lokomotywa wykonana z rolki papieru oklejona filcem. Wokół przejazdu zwierzęta i kwiaty z plasteliny. Użyto bibuły, filcu, plasteliny, papieru kolorowego. 

Zespół 9 (zdjęcia 9,9a i 9b) 

Uczniowie: Konstancja Rudnicka kl.5c, Julia Skopek kl.5c, Julia Trybuła kl.5c 

Makieta została wykonana na lekcjach plastyki i techniki. Przedstawia przejazd drogowy bez zapór. Zostały ustawione znaki drogowe. Znak Stopu i sygnalizacja świetlna – wykonany z filcu. Lokomotywa, pojazd i bloki mieszkalne to wykorzystane pudełka oklejone papierem kolorowym. Postać rogatka wykonana z plasteliny. 

Zespół 10 (zdjęcia 10, 10a i 10b) 

Uczniowie: Żaneta Czyżewicz kl.6c, Liliana Czyżewicz kl.6c, Krzysztof Sawicki kl.6c 

 

Makieta została wykonana na lekcjach plastyki i techniki. Makieta przedstawia przejazd kolejowy z zaporami. Umieszczono znak drogowy. Postać Rogatka i dziewczynki zostały wydrukowana. Domki zostały wykonane z papieru. Pociąg to dziecięca zabawka. Wykorzystano materiały: kamyczki, patyczki, bibułę, papier kolorowy. 

Zespół 11 (zdjęcia 11, 11a i 11b) 

Uczniowie: Ewa Szczepanik kl.2a, Ewa Stańczyk kl.2a i Nikola Skierczyńska kl. 2a 

Makieta przedstawia przejazd kolejowy z zaporami. Widoczna sygnalizacja świetlna. Postać Rogatka wydrukowana, natomiast dzieci zostały narysowane i pomalowane. Pociąg wykonany z pudełka i oklejony papierem kolorowym. Wykorzystano materiały: piasek, bibułę, papier kolorowy, patyczki. 

Zespół 12 (zdjęcia 12, 12a, 12b, 12c, 12d, 12e i 12f) 

Uczniowie: Laura Ziętkowska kl.5b, Piotr Osuchowski kl.5b, Miłosz Kietla kl.5b 

Makieta została wykonana na lekcjach plastyki i techniki. Przedstawia miasteczko Peronowo i przejazd kolejowy z zaporami. Umieszczono sygnalizację świetlną. Przestawiony pociąg został wykonany z materiałów papierowych i plastikowych, nawiązuje w swojej budowie do pociągu przyszłości. Domki wykonano z pudełek i rolek po papierze, pomalowano farbą. Wykorzystano materiały naturalne jak skorupki orzechów i szyszki oraz materiały gotowe (trawa, rośliny). Postać Rogatka z chmurką przestrzega o prawidłowym zachowaniu się na przejeździe kolejowym. Postać dziecka wykonana z plasteliny. Wykorzystano również materiały: papier kolorowy, styropian, patyczki, korki po nakrętkach, plastelinę. 

 

 

error: Prosimy nie kopiować.