26 stycznia uczniowie 1a po raz pierwszy odwiedzili Bibliotekę mieszczącą się na Osiedlu Ustronie. Wizyta miała na celu poznanie przez najmłodszych pomieszczeń bibliotecznych oraz zasad funkcjonowania biblioteki. Dzieci obejrzały wypożyczalnię oraz czytelnię, usłyszały jakie książki i inne materiały gromadzi biblioteka, jakie są zasady wypożyczania książek, jak należy zachować się w takich miejscach. Niezwykle ważne było uwrażliwienie młodych czytelników na konieczność szanowania wypożyczonych książek, regularnego korzystania ze zbiorów biblioteki i wyrobienia nawyku czytania w domowym zaciszu. Siedząc w kręgu i słuchając książki czytanej przez Panią Bibliotekarkę, dowiedziały się, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień. Same też chętnie wybierały książki i odczytywały tytuły. Następnie pierwszaki mieli okazję wykonać swoją osobistą, niepowtarzalną zakładkę do książek. A w drodze powrotnej, na własne oczy zobaczyły, na czym polega praca psiego fryzjera.
Pełni wrażeń wrócili do szkoły. Foto>>