O tym, że lato to jedna z najbardziej pożądanych pór roku nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak warto, a nawet trzeba uczynić sprawę bezpieczeństwa sprawą najważniejszą w czasie wypoczynku. Okazją do tego było spotkanie pod hasłem „Lato, Lato…, a Ty co na to?”

Zaproszenie przyjęli: Poseł Rzeczpospolitej Polskiej pan Radosław Witkowski, Redaktor Radia Rekord pani Anna Orzeł, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego pan Mirosław Szadkowski, Kierownik Apteki Kosmy i Damiana pani Katarzyna Dryja, Wolontariuszka Hospicjum pani Alina Dutkowska, Ratowniczki Medyczne – panie: Aleksandra Mazur i Milena Popławska.

Spotkanie rozpoczął dyrektor WORD, przybliżając uczniom temat bezpieczeństwa na drodze, zaznaczając że wszyscy musimy być odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego, bez względu na to czy jesteśmy pieszymi, rowerzystami, czy też w przyszłości kierowcami.

Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że w momencie, kiedy zdarzy się wypadek należy bezzwłocznie zadzwonić na numer alarmowy 112. Panie Ratowniczki pokazały jak ważna jest pierwsza pomoc, omówiły kolejność czynności przy jej udzielaniu. Zaprezentowały pozycję bezpieczną przy udzielaniu pierwszej pomocy. Każdy z uczniów przećwiczył te pozycję, odgrywając rolę poszkodowanego i ratownika. Następnie zajęto się ranami i ich opatrywaniem. Uczniowie przeszli szkolenie jak bandażować rany, czy i w jaki sposób używać wody utlenionej.

Po zaopatrzeniu w taką wiedzę przystąpiono do pakowania plecaków. Wszyscy podzielili się na 3 grupy. Musieli wykazać się wiedzą praktyczną, co należy umieścić w niezbędniku podróżnika. Okazało się, że ten egzamin został zdany celująco. Ale to nie był koniec sprawdzianów. Skoro wakacje kojarzą się z przygodą, zatem uczestnicy spotkania zabawili się w poszukiwaczy zaginionego skarbu. Zaopatrzeni w instrukcje wyruszyli by poszukiwać skarbu. Emocje były ogromne. Z wypiekami na twarzy, wykazując się wspaniałą znajomością kierunków świata i niezwykle dobrą partnerską rywalizacją poszukiwano skarbu. Skarbami okazały się… miecze do robienia baniek, których pokaz w wykonaniu poszukiwaczy był bardzo widowiskowy. Po takich emocjach należało uzupełnić paliwo energetyczne jakim było jedzenie. Wszyscy umyli dłonie, a potem pokłusowali do jadalni, by jak najszybciej wykreować własnego pomysłu kanapki, sałatki.

W trakcie trwania spotkania Goście przyszyli guziki do tarczy Naszej Szkoły, co było dla nas bardzo zaszczytne i musiało zostać utrwalone na zdjęciach.

Letnie spotkanie było ostatnim podsumowującym. Wszystkim Naszym Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, okazali bezinteresowną pomoc, życzliwość składamy z głębi serca podziękowanie.

Serdecznie dziękujemy pani Ewie Łyżwińskiej, która towarzyszyła nam w czasie spotkań, a także pani Ewie Pastuszce, mamie uczennicy, która wcieliła się w rolę fotoreportera, by uwiecznić wszystkie sceny. foto>>

Organizatorzy: Katarzyna Albekier, Maria Dusińska, Monika Witkowska, Iwona Wójcik.