Laboratoria Przyszłości

Grudzień 2022

Warsztaty Świąteczne w bibliotece szkolnej

W bibliotece szkolnej przeprowadzono Warsztaty Świąteczne . W ramach akcji „Kartka dla chorych dzieci” uczniowie klas 8 wykonali kartki, które wysłano na adres Fundacji Cancer Fighters. Wykorzystano pistolet na gorąco.  

 

 

Listopad 2022

Lekcja w klasie 1b

25 listopada  w klasie 1b przeprowadzone zostały zajęcia rozwijające kreatywność z wykorzystaniem materiałów włókienniczych otrzymanych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie obejrzeli film instruktażowy i według swojego pomysłu wykonali czapeczki z włóczki, które zostaną wykorzystane jako ozdoby choinkowe w klasie. Dzieci odmierzały równe długości włóczki, łączyły kolory, cięły i zaplatały włókna.   

 

 

Lekcja matematyki w klasie 3b

22 listopada w klasie 3b została przeprowadzona lekcja matematyki z wykorzystaniem klocków magnetycznych Magformers. Uczniowie układali z nich formy płaskie z zachowaniem symetrii jedno lub dwuosiowej. Budowali przestrzenne konstrukcje rozwijając wyobraźnię przestrzenną i kreatywność. 

 

Jak rozwijać wyobraźnię?

17 listopada odbyła się lekcja w zerówce mająca na celu rozwijanie wyobraźni przestrzennej, koordynacji wzrokowo – ruchowej oraz umiejętności współpracy w grupie.

 

Jak skutecznie współpracować? klasa 6c

Jak skutecznie współpracować? Jak się dogadać tworząc wspólny projekt? Jak osiągnąć cel? W klasie 6c uczniowie uczyli się zasad współpracy przy tworzeniu budowli z klocków magnetycznych Magformers.  

Czy osiągnęli cel? Zobaczyć to można na zdjęciach. 

 

Październik 2022

Gra Scottie Go! Programowanie

Uczniowie klasy 3c na lekcji informatyki rozwiązują zadania o rosnącym stopniu trudności, korzystając z wizualnego języka programowania. Gracze za pomocą tekturowych kolorowych klocków programują ruchy głównego bohatera kosmity, piszą program. 
Po napisaniu programu należy wykonać jego zdjęcie lub nagrać wideo. W trybie nagrywania aplikacja rozpoznaje klocki w czasie rzeczywistym. Jeśli skanowanie się powiodło, gracz naciska przycisk PLAY, uruchamiając program. 
Podczas zajęć obserwuje się entuzjazm graczy, zarówno w czasie opracowywania rozwiązań, jak i w momencie osiągania przez nich celu.

Makiety

W październiku na lekcji techniki uczniowie klas piątych i szóstych tworzyli makiety konkursowe „Kampania, kolejowe ABC II” wykorzystali pistolet na gorąco i długopis 3D. 

Akademia

13 października 2022 roku odbyła się w szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas spotkania uczniowie wykorzystali aparaty cyfrowe, aby zrobić fotorelację z tego wydarzenia.

Plastyka w klasie 5c

Dnia 4 października 2022 roku na lekcji plastyki w klasie 5c, uczniowie pracując przy wykonaniu makiet konkursowych: „Kampania, Kolejowe ABC II” wykorzystali bezprzewodowy pistolet na gorąco.  

 

 

Rewalidacja klasa 4

Dnia 11 października 2022r. na zajęciach rewalidacyjnych wykorzystano klocki magnetyczne Magformers 144 elementy. Uczniowie klasy 4a oraz 4c tworzyli z nich różnorodne i wielopoziomowe konstrukcje przestrzenne: pojazdy, budynki.  W oparciu o klocki magnetyczne ćwiczyli wyobraźnię i doskonalili koordynację wzrokowo-ruchową.

Rewalidacja klasa 2

Na zajęciach rewalidacyjnych (z uczniem kl.2) wykorzystano zestaw klocków magnetycznych  Magformers. Uczeń budował z nich konstrukcje przestrzenne. Korzystał z dołączonych do zestawu instrukcji, a także tworzył trójwymiarowe budowle używając własnej wyobraźni. Zabawa zestawem wyzwala kreatywność dziecka, pobudza twórcze myślenie, a także kształtuje i rozwija wyobraźnię dziecka. 

Wrzesień 2022

LEKCJE INFORMATYKI W KLASIE 6B 

Uczniowie 6b na lekcjach dodatkowych z informatyki i techniki realizują podstawę programową w obszarze kodowania, programowania i robotyki wykorzystując  innowacyjną pomoc dydaktyczną BeCREO.

BeCREO to modułowy zestaw do nauki podstaw programowania, elektroniki, mechatroniki i elementów robotyki składający się z rozbudowanej aplikacji w formule kursu i modułów elektronicznych, których działanie można zaprogramować. Aplikacja pozwala na tworzenie programów z wykorzystaniem bloczków oraz tekstowo w trzech trybach pracy: trybie kursu, wyzwań (projekty edukacyjne) i pracy dowolnej.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z zestawami i aplikacją a następnie próbowali swoich sił w trybie kursu. Nauka w BeCREO stanowi dla uczniów wielkie wyzwanie wprowadzając je jednocześnie w przyjazny sposób do świata programowania.

Dzień chłopaka

31 września z okazji obchodów  Dnia Chłopaka uczniowie świętowali wspólnie przy pizzy zamówionej przez rodziców. Podczas spotkania wykorzystano komplet łyżeczek z zestawu sztućców.

Wybory Samorządu Uczniowskiego

Dnia 27 września 2022 roku w szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W celu udokumentowania wydarzenia wykonano zdjęcia przy użyciu aparatu fotograficznego Canon PowerShot G7 X Mark II. Zdjęcia zamieszczono na fanpejdżu szkoły na portalu Facebook.

Lekcja biologii

Uczniowie klas piątych na lekcjach biologii, w ramach tematu „Obserwacje mikroskopowe”, poznawali budowę mikroskopu, prowadzili obserwacje mikroskopowe preparatów gotowych oraz wykonanych przez siebie, a także obliczali powiększenie mikroskopu i wykonywali rysunki oglądanych preparatów. Uczniowie klas szóstych prowadzili obserwacje mikroskopowe tkanek zwierzęcych, obliczali powiększenie mikroskopu i wykonywali rysunki oglądanych preparatów. Na zajęciach koła biologicznego mikroskopy zostały wykorzystane do prowadzenia obserwacji tkanek roślinnych oraz doskonalenia techniki posługiwania się mikroskopami. 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 23 im. Stefana Żeromskiego,  26 – 600 Radom, ul. Gajowa 60 tel. +48 48 3665288, fax +48 48 3664191, https://psp23.radom.pl   mail: sekretariat@psp23.radom.pl
error: Prosimy nie kopiować.