W naszej szkole dzień ten (21 XI) został zaakcentowany poprzez specjalną Szkolną Kampanię Życzliwości. Celem nadrzędnym obchodów było: promowanie życzliwości i kultury osobistej, a także upowszechnianie jej jako zasady – filaru współżycia społecznego;

Klasy rozpoczęły ten Dzień od odczytania bajki: „O Ciepłym i Puchatym”. Następnie uczniowie zapoznali się z historią Światowego Dnia Życzliwości. Z faktów wynika, że Dzień Życzliwości został ustanowiony w 1973 roku jako World Hello Day. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem: wojna ta stała się impulsem dla powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. W zamyśle, dzień ten ma uzmysławiać i przypominać, że wzajemna życzliwość to początek i podstawa w budowaniu pokoju i w owocnych relacji międzyludzkich. Pomysł dwójki braci fenomenalnie się przyjął i aktualnie Dzień Życzliwości jest obchodzony w 180 miejscach na Ziemi. Jest to święto bardzo otwarte i „dla każdego”, bo żeby wziąć w nim udział wystarczy zrobić coś miłego dla osób ze swojego otoczenia. Święto w Polsce odbywa się rokrocznie od 2006 roku, a obchody tegoż wydarzenia zapoczątkowało miasto Wrocław. Co roku jednak przybywa miast, które z tej okazji organizują przeróżne festyny, koncerty, czy akcje charytatywne. Nasi uczniowie z tej okazji zaprezentowali swoje literackie talenty, poprzez ułożenie rymowanek o życzliwości, które później zawisły na naszym Drzewku Życzliwości. W klasach uczniowie dyskutowali na temat:

• Czy powinniśmy obchodzić Dzień Życzliwości?
  • Co to znaczy być życzliwym?
  • Kto jest podmiotem naszej życzliwości?
  • Czy powinniśmy być życzliwi dla siebie samych?

Klasy 0 – 3 zapoznały się z Kodeksem Młodego Życzliwego. Uczniowie klas: 1b i 2b wykonali prace plastyczne – rysunki ilustrujące zasady Kodeksu Młodego Życzliwego.

Przeprowadzono też klasowe Plebiscyty na Króla i Królową Życzliwości, wybierając jedną osobę według kryterium:

• To jest ktoś, kto żyje w zgodzie z innymi.
  • To jest ktoś, kto często jest uśmiechnięty.
  • To jest ktoś, kto uprzyjemnia życie w grupie.
  • To jest ktoś, kto potrafi rozweselać.
  • To jest ktoś, kto pomaga kolegom.
  • To jest ktoś, kto jest zdyscyplinowany.
  • To jest ktoś, na kim zawsze można polegać.
  • To jest ktoś, kto staje w obronie słabszych.

Tytuł Królowej Życzliwości zdobyły:
Natalia Mikulska – klasa 1b
Daria Waniak – klasa 3a
Anna Szczepaniak – klasa 3b
Oliwia Chojnacka – klasa 4a
Jagoda Kubik – klasa 6a

Tytuł Króla Życzliwości nadano:
Bartoszowi Dygała – klasa 1b
Janowi Wiktorzakowi – klasa 3a
Maciejowi Kępczyńskiemu – klasa 6a
Adrianowi Jasińskiemu – klasa 6c

Szkolny Patrol Życzliwości przekazał Dyrekcji Szkoły Ordery Życzliwości, egzemplarz Biuletynu Okolicznościowego, wydanego specjalnie z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień; rozdał zaadresowane kartki życzliwości zarówno dla Grona Pedagogicznego, Pań, Panów z administracji, a także dla swoich kolegów i koleżanek. Zgodnie z tradycją Dnia Życzliwości uczestnicy obchodów mieli różowy akcent swoich ubiorów. Nasza Szkolna Kampania Życzliwości nie zakończyła się w naszej szkole. Wyruszyliśmy w teren odwiedzając sklep „U Mariusza”. Przyznaliśmy Ordery życzliwości personelowi, jak również klientom. Wszyscy obdarowani byli bardzo zaskoczeni i dziękowali naszym uczennicom za to, że przybliżony został im Dzień Życzliwości. Następnym punktem obchodów było odwiedzenie Włodarzy Naszego Miasta. Przekazaliśmy Ordery Życzliwości, wręczyliśmy Okolicznościowy Biuletyn. Sekretarz Miasta pan Rafał Czajkowski zechciał sfotografować się z naszymi uczennicami. Życzliwość to piękny gest skierowany w kierunku drugiego człowieka, należy ją upowszechniać każdego dnia. foto>>