Jak co roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi.  W Naszej Szkole nie mogło zabraknąć odpowiedniego zaakcentowania tego Dnia. Nie trzeba nikogo przekonywać, że Ziemia jest naszym największym dobrem. Pragnąc mieć swój udział w ochronie środowiska przeprowadziliśmy zajęcia warsztatowe.
Uczniowie klas 4 – 6 pracowali w grupach, według kart pracy. Uczestnicy warsztatów zmierzyli się z krzyżówkami, rebusami odnośnie zanieczyszczenia Ziemi, ich skutkami, źródłami tych zanieczyszczeń. Uczniowie zgłaszali i zapisywali propozycje, jak można w życiu codziennym ograniczyć emisję zanieczyszczenia powietrza.
Jedno z poleceń dotyczyło oszczędności w dziedzinie zużycia energii. Uczniowie mogli też wejść w rolę lekarza Ziemi, który troskliwie zapisuje stosowne działania mające na celu poratowanie kondycji Ziemi, uwzględniając efekt cieplarniany.
Warsztaty zakończyły się wspólnym wykonaniem plakatów: Ziemia – moja planeta, Oszczędzając energię – ratujemy Ziemię.
Zajęcia miały na celu ukazanie, że każdy z nas musi realizować obowiązek ratowania Ziemi. foto>>

Organizatorzy:
Maria Dusińska, Elżbieta Pękacka, Monika Witkowska