Drodzy Rodzice, Opiekunowie
Komputer, Internet, telefon komórkowy, które w ostatnich latach zaczęły odgrywać w życiu niezwykle ważną rolę, otwierają przed młodym pokoleniem nowe możliwości, ale jednocześnie – niosą ze sobą nowe problemy i zagrożenia. Dzieci powinny znać zagrożenia świata wirtualnego i wiedzieć, jak sobie z nimi radzić.
Dlatego powszechnym trendem staje się edukacja coraz młodszych dzieci w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu odbywa się w tym roku pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet” i przypada na dzień 10 lutego.  Nasza Szkoła uznając ważność problemu rozpoczyna zajęcia – dla dzieci, jak unikać zagrożeń w Internecie – już 9 lutego na warsztatach dla klas I i II. Uczniowie będą mogli obejrzeć filmy – edukacyjne kreskówki – ukazujące przez pryzmat losów bohaterów – różne formy zagrożeń związanych z Internetem. Każda kreskówka omawia jedno z zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodsi użytkownicy sieci.

Klasy III i IV przejdą edukację na temat zagrożeń w sieci we wtorek 10 lutego, poprzez oglądanie filmów edukacyjnych, poprzez uczestnictwo w grach, zabawach edukacyjnych.
Dla klas V i VI przygotowaliśmy spotkanie z Pracownikami Komendy Policji, którzy będą rozmawiać z uczniami na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

Nasze działania są zgodne z wytycznymi Fundacji Dzieci Niczyje, która patronuje programowi „Dziecko w sieci”.

Dla Państwa – Rodziców i Opiekunów Naszych Uczniów – mamy przygotowany „Elementarz dla Rodziców” (plik .pdf) wydany przez UPC w ramach programu Insafe, poruszający zagadnienia nowoczesnych technologii i zagrożeń z nimi związanych.
Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu z Pracownikami Policji na temat cyberprzestępczości zapraszamy 10. lutego 2015 roku o godz. 10.00.

Organizatorzy:
Sylwia Ciesielska, Beata Rybińska, Monika Witkowska, Michał Tatarek