Kami to papier, Shibai to teatr – KAMISHIBAI to Papierowy Teatr Obrazkowy lub inaczej Teatr Ilustracji. Jest to technika opowiadania wywodząca się z Japonii, która wykorzystuje plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki lub opowiadania. Teatrzyk kamishibai stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. W ten sposób opowieść zdecydowanie wyodrębnia się z otaczającej rzeczywistości. Opowieść wychodzi na zewnątrz ekranu i rozprzestrzenia się TU i TERAZ a zebrani wokół widzowie wspólnie ją przeżywają.

11 kwietnia został zaprezentowany teatrzyk przez panią Agnieszkę Krzyczkowską pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu. .Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały kliku opowiadań, poznając jednocześnie zasady działania „magicznej skrzynki”.

Prowadząca zachęcała dzieci do czynnego uczestnictwa w inscenizacji. Wszyscy chętnie włączali się do rozmowy i wykonywali proste polecenia, a następnie chętnie dzielili się wrażeniami. Na wszystkich teatr Kamishibai wywarł duże wrażenie. Foto>>