14 marca społeczność naszej szkoły, jak co roku, włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi.
Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych, w czasie lekcji matematyki, mierzyli obwody różnych przedmiotów w kształcie kół oraz ich średnicę, a następnie obliczali iloraz tych dwóch wielkości – w ten sposób wyznaczali liczbę Pi, szukając jak najdokładniejszego jej rozwinięcia dziesiętnego.

Klasy siódme, podczas zajęć wychowania fizycznego, udały się na spacer na dystansie 3 km 14 m.

Uczniowie klas ósmych utworzyli przed szkołą symbol graficzny Ludolfiny, ustawiając się w odpowiednim szyku.

Chętni uczniowie z klas 4-8 zadbali o to, aby święto liczby Pi w naszej szkole było kolorowe i wesołe, przebierając się za jedną wybraną przez siebie cyfrę.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za pomoc i aktywne włączenie się w obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi. Foto>>

Nauczyciele matematyki