Nowy rok szkolny powinien obfitować w same dobre wiadomości. Zatem miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły brali udział w kweście na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów. Zbiórka pieniędzy odbywała się w dniach 22 i 23 czerwca 2013 na terenie hipermarketu Real. Ze względu na nieobecność księdza Marka, nie mogliśmy od razu zamieścić informacji o wynikach kwesty. Kwota, którą udało nam się zebrać przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie, dzięki swojej wytrwałości zebrali 1707 zł 62 gr.
Koło Wolontariatu Pomocna Dłoń wraz z księdzem Markiem Kujawskim, opiekunem Hospicjum serdecznie dziękują wszystkim uczniom i ich Rodzicom, którzy odpowiedzieli na apel Koła i wzięli udział w kweście, której celem było dofinansowanie wypoczynku letniego dzieci skupionych wokół Hospicjum. Ta kwota zasiliła fundusz wakacyjny Hospicjum, dzięki czemu dzieci mogły wypocząć w samym sercu Bieszczad.
Szczególne podziękowania kierujemy do Uczniów kwestujących (kolejność alfabetyczna – bowiem zaangażowanie wszystkich – ogromne):

1. Pauliny Bielawskiej
  2. Wiktorii Brzeskiej
  3. Dominiki Fijałkowskiej
  4. Jakuba Gasińskiego
  5. Natalii Michalskiej (już naszej absolwentki)
  6. Jakuba Mizielińskiego
  7. Adama Nowaka
  8. Bartosza Nowaka
  9. Dominiki Pawlak
  10. Bartosza Sasina
  11. Natalii Spólnej
  12. Oliwii Szcześniak
  13. Klaudii Turek
  14. Martyny Turek
  15. Agaty Tusiek
  16. Patryka Żbika

A także do Rodziców – do Pań: Danuty Fijałkowskiej i Hanny Żbik, które przez cały czas towarzyszyły nam podczas kwesty.
Naszymi opiekunami byli wolontariusze z Hospicjum: pani Elżbieta wraz z mężem i pan Jacek Gromek, którzy wspierali nas duchowo, a także zapewnili słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować niejedną jeszcze tego typu kwestę.