W tym dniu szczególnie promujemy walory polskiej przyrody oraz różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie ochrony przyrody. Dodatkowo „Święto Niezapominajki” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i wydarzeń. Święto zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka.

W tym roku Samorząd Uczniowski klas IV – VI zaproponował koleżankom i kolegom ozdobienie sal lekcyjnych niezapominajkami. Każda klasa otrzymała sadzonki niezapominajek, doniczki i ziemię. Uczniowie przygotowali hodowle niezapominajek. Ponadto uczniowie klas IV – VI brali udział w Konkursie Ekologicznym, przygotowanym przez panie od przyrody.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok, ale idea tego święta niech towarzyszy wszystkim każdego dnia.

foto>>