Już od 17 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży.

Działania promujące bibliotekę i czytelnictwo w związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych:

1. „Starsi czytają młodszym”- uczniowie z klas starszych chętnie czytali bajeczki w oddziałach przedszkolnych. W klasie 0b włączyła się Pani Emilia Sokołowska – Nowak  – mama  ucznia i babcia uczennicy – Alicji Kaczor.  W klasie 1b Pan Tomasz Szczesny – tata ucznia.
  2. „Akcja czytelnicza” – w tym dniu uczniowie i nauczyciele na sygnał dzwonka czytali wspólnie książki.
  3. „Drzewko czytelnicze” – każdą przeczytaną książkę uczniowie opisywali na jesiennym listku: tytuł, autor, swoje imię i nazwisko. Zawieszano listek w dowolnym miejscu naszego jesiennego drzewa. Drzewko czytelnicze nabrało kolorów.
  4. „Uwolnij książkę” – „Bokcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży. Polega na zostawianiu przeczytanych książek. W naszej szkole na kolorowym regale na korytarzu szkolnym pozostawiano przeczytane już książki lub wymieniano je na inne, przyniesione przez kolejnych czytelników.

Październik się skończył, ale nadal kontynuujemy akcję „Starsi czytają młodszym” i „Uwolnij książkę”.  Foto>>