Międzynarodowy Dzień Kropki już za nami. Obchody tego Dnia rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o Vashti, bohaterce książki dla dzieci, autorstwa Petera Reynoldsa pod tytułem The Dot. Dziewczynka dzięki malutkiej kropce i …wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Przeczytaliśmy list od autora The Dot do Polonii – która obchodzi Międzynarodowy Dzień Kropki. Do obchodów tego dnia przystąpiło 108 krajów na całym świecie. Nasza Szkoła zaznaczyła swój udział w obchodach i dostała certyfikat uczestnictwa podpisany przez Reynoldsa.
Nasz Gość – artysta plastyk – Michał Budzisz, pokazał Uczniom jak wyczarować dzieła sztuki z kropki.
Zachęcił dzieci do szukania swoich mocnych stron. Wszyscy Uczestnicy spotkania – wraz z Rodzicami – zostali zaproszeni do Klubu Środowisk Twórczych Łaźnia na warsztaty plastyczne. Artysta ogłosił też konkurs na prace plastyczne kropką malowane, na jeden z przedstawionych tematów: Moje Marzenia, Wakacje i Moje Ulubione Zwierzątko. Nagrodą główną jest grafika autorstwa Michała Budzisza. Wszystkie prace będą wyeksponowane w Łaźni.
Międzynarodowy Dzień Kropki to czas rozstrzygnięcia szkolnych, kropkowych konkursów. I miejsce w Konkursie Mody Kropkowej zajęła uczennica klasy 5a Maja Gorzałczyńska; II miejsce przypadło uczniowi klasy 6a Jakubowi Kozyrze, a III miejsce uzyskała uczennica klasy 3a – Amelia Kusztal. Konkurs na opowiadanie rozpoczynające się od słów: Malarz namalował kropkę na płótnie i… wygrał uczeń klasy 5c Filip Smitkiewicz. II miejsce zajął uczeń klasy 5a Maciej Dusiński, III miejsce ex aequo przypadło uczniom klasy 5c: Piotrowi Ciokowi i Kacprowi Kacprzakowi. Wszyscy Zwycięzcy dostali pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa podpisane przez autora The Dot. Specjalne Gratulacje należą się też nauczycielce pani Joannie Troniarz za niezwykłą kreację modową. Wszystkim Zwycięzcom Serdecznie Gratulujemy.

foto>>