Dzień 12 06 2015 zapisał się pod hasłem wycieczki edukacyjnej do Warszawy, która połączyła dzieci z Caritas i Naszych Wolontariuszy. Dzięki hojności Sponsorów – wśród których szczególnie dziękujemy panu Krzysztofowi Gajcy – prezesowi Rosa Hale, prezesowi PKS Radom panu Januszowi Spelinie, dzięki Naszym Wolontariuszom biorącym udział w kweście wycieczka do Warszawy była darmowa. Na liście naszych Darczyńców znajdują się również Zakład Mleczarski FigAND, który zaopatrzył nas w jogurty, piekarnia Wojcieszek, która specjalnie dla nas upiekła bułki, bułeczki, rogaliki z sezamem, hurtownia napojów pana Rafała Mazurkiewicza, która przekazała wodę niegazowaną i smakową na wycieczkę.
Dzięki ofiarności tylu ludzkich serc dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych w kinie Cinema City na temat Czterech Żywiołów. Potęga żywiołów od zawsze budzi różne emocje. Podczas programu stanęliśmy twarzą w twarz z potęgą ziemskiej natury. W sali 3D dowiedzieliśmy się, dlaczego kontynenty poruszają się, a wulkany wybuchają. W sali ruchu przekonaliśmy się jak woda kontroluje i kształtuje nasze życie. Niezapomniany koncert dźwięków i kolorów inspirowanych przez naturę czekał na nas w sali muzyki. Sala wyobraźni pozwoliła byśmy wspólnie z naukowcami odkryli fascynującą jaskinię wewnątrz Ziemi. W sali interakcji sprawdziliśmy wiedzę z zakresu geologii, geografii, klimatu i pogody a w sali inspiracji obejrzeliśmy film o sile, determinacji i bezinteresowności człowieka w świetle dramatycznych wydarzeń.
Bardzo zaszczytnym elementem naszych warsztatów było zdobycie I miejsca w quizie z wiedzy na temat geologii, geografii, klimatu, pogody. Zwycięzcą okazał się JAKUB KŁOS uczeń klasy 6b. Należy dodać, że Kuba rywalizował z uczniami jednego z warszawskich gimnazjów. Serdecznie gratulujemy!
Drugim punktem naszej wycieczki była Manufaktura Cukierków, która powitała nas przepięknym, słodkim zapachem i niezwykle ciepłymi kolorami. Podczas pokazu ręcznie wyrabianych karmelków panowała cisza skupienia. Potem przyszła nasza kolej. Każdy mógł ukręcić sam lizaka z bajecznie kolorowego karmelu. Było to dla nas nowe, twórcze doświadczenie. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na moment wysuszenia lizaków. Atrakcji było jeszcze więcej. Dzięki uprzejmości pań: Martyny, Karoliny, Eweliny i Justyny uczestnicy wycieczki mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Wszystkie dzieci dostały paczki darmowych cukierków. Pełni wrażeń pojechaliśmy do KFC. Każdy mógł zamówić swój ulubiony zestaw, a potem na deser skosztować lodów z McDonald’s.
W drogę powrotną wyruszyliśmy o 1900. Nasi Rodzice zostali poinformowani, że dotrzemy na miejsce parę minut po 21.00 i słowa dotrzymaliśmy.
Na zakończenie naszej wycieczki każdy z uczestników dostał pamiątkowe gadżety przekazane od wiceprezydent Radomia pani Anny Białkowskiej.