W piątek 28 września 2018 r. świętowaliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano:

• specjalne lekcje matematyki, podczas których każda klasa wykonała wspólny plakat: Rymowana tabliczka mnożenia z wierszykami ułatwiającymi zapamiętanie działań mnożenia., rozwieszone po całej szkole prace można było podziwiać przez ponad tydzień;
  • egzaminy pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!, przeprowadzane podczas wszystkich przerw przez specjalne patrole Ekspertów Tabliczki Mnożenia – poprawna odpowiedź na 5 pytań egzaminacyjnych uprawniała do uzyskania tytułu i odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia. Egzaminowani byli nie tylko uczniowie – mobilne patrole dotarły też do wszystkich nauczycieli, dyrekcji, pań księgowych i pań kucharek czy sekretariatu. Na szczęście wszystkie wyniki egzaminów były pozytywne!!!!
  • eliminacje przeprowadzone za pomocą quizu Kahoot, wyłaniające klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia, którzy wzięli udział w szkolnym finale.

Oto zwycięzcy:
w kategorii klas 4-5:
I miejsce Michał Kalita, kl. 5c
II miejsce Bartosz Bromowicz, kl. 5b
III miejsce Nikola Oleksińska, kl. 5a,
w kategorii klas 6-8:
I miejsce Alicja Faryna, kl. 7b
II miejsce Kacper Pypeć, kl. 6b
III miejsce Natalia Baćmaga, kl. 8b.

• konkurs na najciekawszy plakat pod tytułem: Tabliczka mnożenia na wesoło.

Oto zwycięzcy:
Bartosz Trześniewski, klasa 7a

Foto>>
plakaty>>

Wszystkim Mistrzom, Ekspertom, Egzaminatorom i Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!