7 października to w tym roku XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole, jak co roku, również obchodziliśmy to święto. We wszystkich klasach odbyły się konkursy oraz zabawy, w których uczniowie musieli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia i dzielenia, jak również sprawnością w wykonywaniu krótkich obliczeń pamięciowych dotyczących tych dwóch działań. Klasy czwarte miały za zadanie odpowiadać na pytania dotyczące tabliczki mnożenia i dzielenia, grając w grę „Ja mam, kto ma?” Klasy piąte i szóste musiały szybko obliczyć kilkanaście działań mnożenia i dzielenia oraz zbudować jak najwyższą wieżę z plastikowych kubków. Klasy siódme i ósme stanęły do rywalizacji grupowej, układając klocki trimino w jak najkrótszym czasie. Wszystkim odpowiadającym i liczącym towarzyszyły ogromne emocje, prawie wszyscy okazali się ekspertami w dziedzinie tabliczki mnożenia.