Rok szkolny 2021/2022

Stypendyści Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych
W bieżącym roku szkolnym kolejni uczniowie naszej szkoły dołączyli do grona stypendystów wyżej wymienionego programu stypendialnego. Realizowali oni ciekawe projekty z przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języka angielskiego. Uczniowie otrzymali znaczące wsparcie finansowe, które mogli przeznaczyć na sprzęt komputerowy, kursy językowe, pozaszkolne zajęcia edukacyjne, literaturę fachową, wyjazdy edukacyjne czy doposażenie warsztatu pracy. Opiekę nad stypendystami sprawowała pani Agnieszka Wierzbicka. Naszymi tegorocznymi stypendystami są:
Dominika Korgul (klasa 7a)
– Iga Kępczyńska (klasa 7b)
Patryk Krawczyk (klasa 7b)
Adrian Maciejczyk (klasa 7b)
Aleksandra Sawicka (klasa 7c)
Borys Borkowski (klasa 8a)
Jakub Kępczyński (klasa 8a)
Maria Wiktorzak (klasa 8b)
Piotr Borowiecki (klasa 8c)

Międzyszkolny Konkurs Fizyczny „Generator talentów”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszej edycji wyżej wymienionego konkursu fizycznego. Konkurs organizowany był przez VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Radomiu i sprawdzał wiedzę z fizyki zdobytą przez uczniów klas ósmych. Finalistą konkursu „Generator talentów” został Borys Borkowski – uczeń klasy 8a. Uroczyste wręczenie dyplomów miało miejsce 23 czerwca w budynku VI Liceum Ogólnokształcącego. Po wręczeniu nagród wszyscy laureaci zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Jana Kochanowskiego.

Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z chemii
W bieżącym roku szkolnym ósmoklasiści wzięli udział w ogólnopolskiej olimpiadzie Olimpus z chemii. Sprawdzili swoją wiedzą zdobywaną nie tylko na lekcjach chemii, ale również na zajęciach dodatkowych prowadzonych w szkole w ramach programu unijnego „Uczymy komplementarnie – indywidualnie”. Dwoje uczniów uzyskało tytuł laureata w tejże olimpiadzie: Borys Borkowski (uczeń klasy 8a) i Wiktoria Tomaszewska (uczennica klasy 8c).

Ogólnopolski konkurs „Mój Las”
szczebel regionalny – miejsce II – Hanna Ciosek klasa 1a, nauczyciel Marzena Głuch
miejsce III – Ewa Szczepanik klasa 1a – Marzena Głuch
wyróżnienie – Nikola Skierczyńska klasa 1a – Marzena Głuch

Ogólnopolski konkurs „Ptaki wokół nas…”
szczebel regionalny – miejsce III – Blanka Kalbarczyk klasa 1a, nauczyciel Marzena Głuch

Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych
stypendyści: Dominika Korgul klasa 7a, Iga Kępczyńska klasa 7b, Patryk Krawczyk klasa 7b, Adrian Maciejczyk klasa 7b, Aleksandra Sawicka klasa 7c, Borys Borkowski klasa 8a, Jakub Kępczyński klasa 8a, Maria Wiktorzak klasa 8b, Piotr Borowiecki klasa 8c.

Międzyszkolny Konkurs Fizyczny „Generator talentów” organizowany przez VI Liceum Ogólnokształcące w Radomiu
finalista – Borys Borkowski, klasa 8a, nauczyciel Agnieszka Wierzbicka

Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z chemii
laureat – Borys Borkowski, klasa 8a, nauczyciel Agnieszka Wierzbicka