W ramach Tygodnia Oświaty Zdrowotnej Szkolne Koło PCK prowadzone przez p. Katarzynę Albekier  p. Joannę Troniarz w dniu 9 maja 2014r. zorganizowało spotkanie z ratownikami medycznymi (foto>>). Uczniowie klas 2 i 3 zdobywali niezbędną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć  i złamań. Dzieci uczyły się jak zachować się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, jak pomóc osobie zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Bardzo ważnym punktem spotkania były praktyczne ćwiczenia na fantomie, w których uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli. Spotkanie z ratownikami uwrażliwiło dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia.

W związku z Tygodniem Oświaty Zdrowotnej w klasach młodszych i starszych przeprowadzone zostały  zajęcia na temat: „Zdrowy styl życia”.

Uczniów klas 0 – 3 zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Żyj zdrowo”.  Najpiękniejsze prace umieszczone zostaną na tablicy Szkolnego Koła PCK.