Tydzień dla Niepodległej w klasach 0 – 3

Chcąc uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nauczyciele i uczniowie klas młodszych w ciągu tygodnia poprzedzającego to wielkie wydarzenie z organizowali różnorodne zajęcia mające na celu przybliżenie uczniom historii Polski, ważnych dla niej postaci, pięknych pieśni patriotycznych, symboli narodowych, znaczenia słów ojczyzna i patriotyzm.
Efekty pracy zaprezentowane zostały na korytarzu szkolnym.
Koło „Palcem po mapie” poświęciło kilka spotkań tematyce historycznej pod hasłem „Śladami polskich patriotów”. Zapoznano dzieci z wkładem postaci istotnych dla odzyskania niepodległości takich jak Józef Piłsudski, Józef Wybicki, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski.
Mini Samorząd Szkolny przygotował i opublikował gazetkę związaną tematycznie ze Świętem Odzyskania Niepodległości. W gazetce znalazły się pisemne wypowiedzi uczniów na temat ojczyzny i patriotyzmu, komiks o Józefie Piłsudskim, krótka historia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zagadki i krzyżówki związane z Polską i jej symbolami.

5. 11. 2018 r.
– Praca z tekstami literackimi (wiersze, proza) o tematyce patriotycznej i związanej z odzyskaniem niepodległości.

– Wykonanie pracy plastycznej
Flaga Polski – wykonana z odrysowanych i wyciętych rączek dzieci.

6.11. 2018 r.
– Pieśni patriotyczne – słuchanie pieśni o tematyce patriotycznej, nauka wybranej pieśni.

– 100 słów związanych z patriotyzmem – uczniowie drugich i trzecich klasy piszą na serduszkach słowa związane z patriotyzmem.

7.11.2018 r.
– Wykonanie kotylionów w barwach narodowych.

8.11.2018 r.
„Nasza Niepodległa” – prezentacja multimedialna poświęcona historii odzyskania przez Polskę niepodległości.

9.11.2018 r.
Udział w uroczystym apelu – godz. 11.11 – śpiewanie 4 zwrotek hymnu.