W dniu 29.04.2014r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie Stara Baśń Romska „O księżniczce Sindi i morskim potworze” autorstwa Stanisława Stankiewicza i Małgorzaty Mielnickiej. Spektakl przygotowały nauczycielki Marlena Beresińska, Anna Kowalczyk, Jolanta Markwat i Marzena Głuch, z uczniami klas II, IV, V i VI. Uczniowie występujący: Daria Bernyś, Maja Bilska, Oliwia Chojnacka, Martika Chustecka, Aleksandra Faryna, Anna Kuźmińska, Justyna Nowak, Gabriela Sławomirska, Katarzyna Szczepaniak, Kinga Szczepańska, Nadia Winiarska, Alicja Faryna, Filip Balcerzyk, Nikodem Wiatrek, Marcin Stefański, Weronika Ciesak, Julia Głowińska, Marta Jarosz, Natalia Michalska, Joanna Pastuszka, Agata Tusiek, Natalia Spólna, Dominika Wach.

W spektaklu zaprezentowanym przez uczniów naszej szkoły, widoczne były starania nauczycieli, aby sztukę zrozumiały dzieci z klas 0 – 3. Szczególnym walorem spektaklu jest forma w jakiej przedstawiona została historia Romów. W niektórych fragmentach przekaz werbalny zastąpiony został przez ruch sceniczny, taniec i gest. Symboliczny charakter ma taniec, niezwykle ekspresyjnie wykonany przez nasze uczennice. Uczniowie – aktorzy mieli kontakt z publicznością, stworzyli atmosferę zaciekawienia, co wprowadziło widzów w zaczarowany świat baśni, trafiając do serc najmłodszych i przekazując im wartości moralne.

Muzyka i śpiew gościnnie występujących Romek były bardzo przejmujące, tworząc pełną zadumy atmosferę przedstawienia. Scenografia przykuwała uwagę swą oryginalnością i była wspaniałym dopełnieniem spektaklu.