16 listopada na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony w 1995 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych, z inicjatywy UNESCO.
W tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną zagadnienie tolerancji przedstawione zostało dzieciom podczas lekcji wychowawczych na zajęciach zdalnych. Uczniowie dowiedzieli się o bardzo dużym znaczeniu tolerancji w naszym otoczeniu.
Tolerancja to równe traktowanie drugiego człowieka, niezależnie od pochodzenia, wyznawanej przez niego wiary, posiadanego statusu majątkowego, koloru skóry, choroby czy niepełnosprawności zarówno fizycznej jak i intelektualnej.
W tym dniu zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną prezentacją poświęconą zagadnieniu tolerancji.