Lata 2009 – 2017

Rok szkolny 2008/2009 przyniósł nowe wyzwania związane z integracją środowiska szkolnego. Zorganizowano Dzień Tolerancji pod hasłem „Największą mądrością jest umieć jednoczyć, nie rozbijać”. W czasie uroczystości zaprezentowano trzy kultury – polską, czeczeńską i romską. Akademię zorganizowano we współpracy: nauczycieli, rodziców czeczeńskich i asystentów romskich. W celu lepszej komunikacji i funkcjonowania uczniów czeczeńskich w środowisku szkolnym zorganizowano dodatkowe lekcje języka polskiego, które prowadziły nauczycielki klasy 1-3. Ponadto wszyscy nauczyciele uczestniczyli w kursie języka rosyjskiego, prowadzonego na terenie szkoły oraz w warsztatach kompetencji międzykulturowych i pracy z klasą międzykulturową.

W tym samym roku wprowadzono zmiany w Statucie szkoły dotyczące podstaw prawnych Statutu. Zmian dokonano również w Wewnątrzszkolnym Systemie Oceniania. Dla poprawy bezpieczeństwa uczniów i mienia szkolnego zainstalowano monitoring wizyjny. Kamery umieszczono na zewnątrz budynku, na korytarzach oraz w szatni. Wychodząc naprzeciw różnorodnym problemom i potrzebom uczniów po raz pierwszy zatrudniono psychologa szkolnego.

Cały rok obfitował w różne imprezy szkolne. Po Dniu Tolerancji odbyły się: Święto Niepodległości, Dzień Świąteczny, Dyskoteka walentynkowa, Pierwszy dzień wiosny, Dzień papieski, Rocznica ustanowienia Konstytucji 3 Maja, konkursy recytatorskie, akademia kończąca rok szkolny. Uczniowie uczestniczyli w licznych zajęciach pozalekcyjnych. Odnosili sukcesy sportowe, plastyczne na szczeblu miejskim i powiatowym.

W roku 2008/2009 doposażono bibliotekę, księgowość i sekretariat, gabinet pedagoga w sprzęt komputerowy i meble. W salach lekcyjnych wymieniono meble.

Rok 2009/2010 przyniósł reformę systemu oświaty. Klasy pierwsze zostały objęte nową podstawą programową. Ponadto wszyscy nauczyciele są zobowiązani do realizowania dodatkowej godziny w ramach swojego 40 godzinnego pensum, przeznaczonej na dodatkowe zajęcia dydaktyczne i wychowawcze. Od tego roku w klasach 4 – 6 wzrasta liczba godzin wychowania fizycznego. Uchwałą Rady Pedagogicznej czwarta godzina w-f będzie realizowana w formie gier i zabaw.

Tak jak w roku poprzednim uczniowie odnosili sukcesy na polu sportowym, zajmując czołowe miejsca w biegach, gimnastyce, w tańcu towarzyskim i mini siatkówce.

W Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym uczennica Emilia Myrta zajęła pierwsze miejsce.

W Międzyszkolnym Konkursie Centrum Edukacji Ekologicznej 3 miejsce zajął Kamil Chrząszcz.

W Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego finalistami zostali Katarzyna Bałażak i Mateusz Borkowicz.

W Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek Mikołaj Redestowicz otrzymał wyróżnienie.

W konkursie „Wiedzy na temat polskich noblistów” 3 miejsce zajął Piotr Lis.

W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny 2010” bardzo dobry wynik uzyskał Przemysław Michalczewski, a wyróżnienia zdobyli Emilia Myrta, Przemysław Piwoński, Weronika Szwed i Mateusz Borkowicz.

W marcu w związku z wizytacją parafii naszą szkołę odwiedził dostojny gość ks. Biskup Henryk Tomasik.

W czerwcu 2010 roku Pan Wiceprezydent Miasta Radomia Ryszard Fałek wręczył Pani Dyrektor Izabeli Leśniewskiej akt powołania na stanowisko Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23 w Radomiu, na kolejną kadencję. Funkcję wicedyrektora szkoły w dalszym ciągu powierzono Panu Tomaszowi Bernatowi.

W roku szkolnym 2010/2011 doposażono szkołę w radiomagnetofony i dywany. Utworzono salę zabaw służącą rekreacji dzieci z klas 0 – 3. Na zewnątrz zamontowano ławeczki i kwietniki. Rok ten obfitował w wiele imprez szkolnych. Już we wrześniu odbył się piknik szkolny „Święto ziemniaka”. W imprezę zaangażowano środowisko lokalne.

 DSCN0814

Po wielu latach oczekiwań doczekaliśmy się boiska z prawdziwego zdarzenia. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło 29 października 2010 roku. Przecięcia wstęgi dokonał Prezydent Miasta Radomia pan Andrzej Kosztowniak w asyście Przewodniczącego Rady Miejskiej Dariusza Wójcika oraz radnych: Jana Pszczoły i Piotra Kotwickiego. Poświęcenia obiektu dokonał Ksiądz Proboszcz Zygmunt Rutkowski. Chwilę później nasi uczniowie rozegrali pierwszy mecz.

boisko

 W tym dniu dla uatrakcyjnienia uroczystości nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności gimnastyczne i taneczne.

Tradycją w naszej szkole stał się „Światowy Dzień Tolerancji”. W tym roku obchodzony był pod hasłem – „Tolerancja i szacunek dla człowieka”.

Kolejną imprezę z udziałem całej społeczności szkolnej zorganizowało Koło przyjaciół Anglosaskich, prezentując Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii.

Listopad to czas wróżb i magii. W niezapomnianym wieczorze wzięli udział uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki z pobliskich placówek. Atrakcją wieczoru był zaproszony magik, który potrafił zadziwić młodą publiczność.

Po raz pierwszy w naszej placówce nauczyciele zaprezentowali Jasełka dla rodziców, absolwentów naszej szkoły, byłych nauczycieli i pracowników oraz społeczności lokalnej.

jaselka

W styczniu 2011 roku odnieśliśmy sukces zajmując pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Goodyear Truck „Razem bezpieczniej w szkołach”.

Styczeń to czas zabaw karnawałowych, tym razem przenieśliśmy się w scenerię malowniczych weneckich kamieniczek, gondolierów, świata muzyki. Razem z nami bawił się pan Wiceprezydent Ryszard Fałek.

21.03.2011 „Pierwszy Dzień Wiosny” – powitaliśmy ją wszyscy w słonecznych nastrojach, przyozdobieni wiosennymi kotylionami, z transparentami, plakatami w dłoniach przeszliśmy po okolicy sprawiając mieszkańcom wiele radości.

 1dzien

Również w marcu odbyło się bajkowo-baśniowe popołudnie dla naszych przyszłych „zerówkowiczów” i uczniów klas 0-3. Celem tej imprezy była integracja naszych nowych uczniów ze społecznością szkolną.

Coroczny festyn majowy odbył się pod hasłem „Na ludowo i sportowo”. Z tej okazji przygotowano izbę ludową z dawnymi sprzętami użytkowymi, dekoracyjnymi strojami ludowymi. W czasie festynu zaprezentowali się garncarze, rzeźbiarze, artystka tworząca kwiaty i inne ozdoby z papieru. Wiejski stragan oferował swojskie wyroby, kuchnia polowa – grochówkę. Uczestników festynu zabawiał zespół składający się z nauczycieli naszej szkoły, który śpiewał piosenki ludowe.

 SONY DSC

Uczniowie w ciągu całego roku prezentowali swoje wiadomości i umiejętności w różnych konkursach.

W Międzyszkolnym Konkursie na prezentację multimedialną poświęconą literaturze i czytaniu książek Piotr Lis zajął 1 miejsce.

W XIII Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego „Jesienny rower” 1 miejsce zajął Jan Skawiński.

W VII Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży Mateusz Dębski zajął 1 miejsce w biegu na 1000m.

W Powiatowym Konkursie Plastycznym „Kolędnicy” 1 miejsce zajął Igor Kłos.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 jak dotychczas przygotowali uczniowie klas trzecich.

Był to rok kolejnych inwestycji podnoszących atrakcyjność placówki. Najwięcej radości sprawił dzieciom nowoczesny plac zabaw, otwarty 8 listopada 2011 roku w ramach programu „Radosna Szkoła”.

Doposażono pracownię logopedyczną, salę informatyczną. Zakupiono scenę z wyposażeniem. Z każdym rokiem przybywa w salach lekcyjnych magnetofonów, telewizorów i sprzętu dvd.

Tradycyjnie tuż po rozpoczęciu roku szkolnego Mini-Samorząd organizuje otrzęsiny pierwszaków, aby pomóc uczniom na wesoło wcielić się w społeczność szkolną.

Ucząc dzieci samorządności i demokracji przeprowadzane są wybory do Samorządu Uczniowskiego, poprzedzone kampanią wyborczą i debatą. W dniu wyborów uczniowie po okazaniu legitymacji szkolnej i podpisaniu się na liście swojej klasy dostają od komisji wyborczej kartę do głosowania. Swój głos wrzucają do prawdziwej urny.

W ramach obchodów Dnia Tolerancji naszą szkołę odwiedził przedstawiciel fundacji – „Dzieci Afryki”. Rozumiejąc trudną sytuację afrykańskich rówieśników, nasi uczniowie wzięli udział w zbiórce przyborów szkolnych, które zostały wysłane dla najbardziej potrzebujących.

Tak jak w latach ubiegłych zorganizowano Andrzejki, Jasełka, z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie i rodzice zaangażowali się w wykonanie ozdób świątecznych na potrzeby Hospicjum Królowej Apostołów.

W kwietniu w związku z realizacją cyklu audycji dla dzieci pt. ”Ciocia Jabłonka i Wujek Seler z Krainy Witaminy” nasza szkoła gościła ekipę telewizyjną nagrywającą odcinek „Imieniny brzoskwini”.

W maju po raz pierwszy odbył się Ogólnoszkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”, wzięli w nim udział nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Po raz kolejny Koło Przyjaciół Anglosaskich przygotowało konkurs, w którym uczniowie klas pierwszych prezentowali swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego.

Jak co roku odbył się majowy Festyn Rodzinny. Tym razem uczniowie prezentowali państwa, których drużyny biorą udział w Euro 2012. Jedną z atrakcji był wywiad z czarnoskórym piłkarzem Pape Samba, który także włączył się w przeprowadzenie konkursów sportowych, a później rozdał autografy.

Tak jak w latach poprzednich nasi uczniowie odnosili sukcesy.

W Radomskich Mistrzostwach w rzucie piłeczką palantową 1 miejsce zajął Dominik Stanisławek.

W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2012” wyróżnienia zdobyli: Joanna Michalczewska, Oskar Iwanowski, Jakub Kłos, Nikodem Wiatrek, Piotr Wojcieszak, Jakub Glejch, Przemysław Michalczewski, Wojciech Bednarczyk, Kacper Pająk, Emilia Myrta.

W XII Radomskich Zawodach Matematycznych wyróżnienie zdobyła Emilia Myrta.

W IV Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas drugich Aleksandra Faryna zdobyła 2 miejsce.

W Powiatowym Konkursie Plastycznym „Karta Świąteczna i Zabawka Choinkowa” 2 miejsce zajęła Agata Tusiek, a Emilia Myrta wyróżnienie.

W Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego wyróżnienia zdobyły Anna Kierasińska i Alicja Moczulska.

W VIII Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży 3 miejsce w biegu na 1000m zdobyła Weronika Mendyk.

W tych latach szkoła bierze także udział w projektach współfinansowanych przez fundusze europejskie. Pierwszy z nich to prowadzenie zajęć dydaktyczno – wyrównawczych dla uczniów w ramach projektu „Wiedza to podstawa – zajęcia dodatkowe i wyrównawcze dla uczniów radomskich podstawówek w latach 2009-2012”, a drugi to „Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III radomskich szkół podstawowych„. 

Naukę w tym roku szkolnym 2012/2013 rozpoczęło 402 uczniów. Zatrudniono 57 pracowników.
W ramach funduszy europejskich prowadzono zajęcia rozwijające umiejętności uczniów w obszarze: matematycznym, przyrodniczym, fotograficznym, teatralnym i sportowym. Tak jak poprzednie lata ten rok również obfitował w różnorodne imprezy integracyjne, patriotyczne okolicznościowe, tematyczne, sportowe. Po raz drugi gościliśmy uczniów na Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. W ramach integracji środowiska szkolnego zorganizowano po raz pierwszy Nocne czytanie bajek. Ta i inne imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Uczniowie odnosili sukcesy:
w Mazowieckim Sportowym Turnieju Miast i Gmin,
 w Radomskim Przeglądzie Twórczości Fotograficznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej Fokus,
w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Przyroda,”
w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym  „Słoń Trąbalski i inni bohaterowie  – zostań ilustratorem wierszy Juliana Tuwima”
w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2013,”
w Ogólnopolskim Konkursie Galileo 2013 z języka angielskiego,
w Radomskich Zawodach Matematycznych,
w Halowych Mistrzostwach Radomia dzieci i młodzików w Lekkiej Atletyce
w Halowej Mini Piłce Nożnej Dziewcząt – Mistrzostwa Radomia
w Halowych Mistrzostwach Radomia w Lekkiej Atletyce
w I Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas czwartych.
w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym.
W tym roku szkoła wzbogaciła się o mikroskop szkolny, doposażono kuchnię w nowoczesną lodówkę.

W rok szkolny 2013/2014 wkroczyło 405 uczniów a pracę podjęło 54 pracowników. W bieżącym roku szkolnym kontynuowano program promujący zdrowe nawyki żywienia poprzez udostępnianie dzieciom produktów mlecznych oraz owocowo – warzywnych –  „Mleko w szkole” i „Owoce i  warzywa.” W nawiązaniu do zdrowego żywienia uczniowie klas 0 – 3 przystąpili do ogólnopolskiego programu „Śniadanie daje moc”. Do wyżej wymienionej promocji dołączono Festiwal Żywności. Kontynuowano zajęcia z projektu europejskiego. Rozpoczął się cykl warsztatów okolicznościowych związanych ze świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Podtrzymując tradycje bożonarodzeniowe nasza szkoła przystąpiła do konkursu „ Najładniejsza choinka w mieście.” W tym klimacie kontynuowano Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek” oraz odwiedziny Kolędników, którzy z  życzeniami odwiedzali uczniów i pracowników szkoły.
Wiosnę przywitano różnobarwnym korowodem ulicami naszego osiedla. Uczniowie radośnie skandowali i śpiewali piosenki.
Dbając o rozwój umiejętności logicznych i intelektualnych organizowano turniej szachowy, pięknego czytania, przedmiotowe testy kompetencji, organizowano wycieczki klasowe.
Do programu Powszechna Nauka Pływania włączono klasy zerowe.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie odnosili sukcesy: 
w cyklu Czwartki w Piłce Lekkoatletycznej
w Mistrzostwach Radomia w Mini Piłce Nożnej Chłopców.

w Radomskich Zawodach Matematycznych
w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

w konkursie na Małą Formę Przestrzenną pod hasłem „Architektura Radomia” nasi uczniowie zajęli dwa pierwsze miejsca
w ogólnopolskiej III olimpiadzie języka angielskiego Olimpus 2013 zdobywając 10 i 13 miejsce w kraju.

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła została doposażona w dwie tablice interaktywne, projektor multimedialny, ekran projekcyjny, rzutnik. W trzech salach zamontowano rolety.
Na zakończenie roku odbyły się warsztaty promujące bezpieczne wakacje Lato, lato……, A ty co na to,” w której uczestniczył poseł Radosław Witkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Mirosław Szadkowski, Anna Orzeł przedstawicielka mediów i kierownik apteki osiedlowej Katarzyna Dryja. Uczniowie zdobywali umiejętności z zakresu poruszania się w terenie, pierwszej pomocy, zdobywali umiejętności kulinarne. Zaproszeni goście wzięli udział w wykonaniu tarczy naszej szkoły wyszywanej guzikami.

Rok szkolny 2014/2015 rozpoczęło 405 uczniów i 57 pracowników szkoły. Tradycyjnie rozpoczęcie roku szkolnego przygotowane przez klasy III, odbyło się na sali gimnastycznej.
Rok ten przyniósł duże zmiany, ponieważ wprowadzono dziennik elektroniczny i w dalszym ciągu dziennik papierowy. Nauczyciele jak i rodzice zostali przeszkoleni w obsłudze E – dziennika. Od października w naszej szkole zaczął funkcjonować tylko dziennik elektroniczny Librus, który pozwala rodzicom i uczniom na bieżące śledzenie frekwencji i postępów w nauce.
Również w tym roku utworzono świetlicę dla klas 0.
Dbając o bezpieczeństwo dzieci zorganizowano spotkanie klas młodszych z policjantem ruchu drogowego. W ramach Tygodnia Języków (nie)Obcych zorganizowano cykl spotkań przybliżających uczniom język migowy, gwarę, dialekty, języki mniejszości kulturowych. Promując wartości patriotyczne zorganizowano Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej.
W tym roku szkolnym rozpoczęto przygotowania do 70 lecia naszej szkoły. W związku z jubileuszem zaproszono na wywiad emerytowane nauczycielki.
.

Zorganizowano imprezę pod hasłem Dzień Starej Szkoły. W całym budynku pojawiły się hasła nawiązujące do lat 60 – 70 promujące naukę, solidną pracę. W tym dniu wszyscy uczniowie wystąpili w kołnierzykach i z tarczą szkoły na ramieniu a nauczyciele w strojach z poprzednich dziesięcioleci. Odbył się apel szkolny, na którym odśpiewano szkolny hymn, przedstawiciele klas meldowali klasy dyrektorowi szkoły, po czym wszyscy obejrzeli prezentację dotyczącą historii naszej placówki.  Uczniowie na śniadanie zjedli chleb ze śmietaną i cukrem lub z wodą i cukrem. W ramach obchodu jubileuszu przeprowadzono wywiady z absolwentami szkoły.

W dbałości o bezpieczeństwo naszych dzieci zaproszono na spotkanie sędzinę Annę Marię Wesołowską. Nasz gość opowiadał i przestrzegał przed grożącymi, różnorodnymi niebezpieczeństwami. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Sędzina wystąpiła również przed nauczycielami i rodzicami.
W tym roku szkolnym nasza szkoła została doceniona za popularyzowanie TIK. Uczniowie klas III otrzymali tablety, które wręczono dzieciom na uroczystości szkolnej. Gościliśmy wtedy pana prezydenta Radosława Witkowskiego, zastępcę Karola Semika, Rafała Rajkowskiego, przedstawicieli WSiP i uczestników projektu eTornister. Tablety miały urozmaicać i uatrakcyjniać pracę w następnych latach nauki.
Tak jak w poprzednich latach uczniowie odnosili sukcesy w turniejach i olimpiadach lekkoatletycznych oraz w konkursach matematycznych i plastycznych.
W konkursie „Kocham cię szkoło, czyli siedem pytań do…”nasi reprezentanci, czyli p. Michał Sadowski i uczeń klasy 6b Michał Głowacki zajęli II miejsce. Należało wykazać się wiedzą ogólną, wiedzą o Radomiu, oraz znajomością Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą.
          Rok 2015/2016 rozpoczęło 398 uczniów i 56 pracowników szkoły. W bieżącym roku dyrektorem naszej szkoły na następną kadencję została nadal Pani Izabela Leśniewska. Funkcję wicedyrektora w dalszym ciągu objął Pan Tomasz Bernat.
W porozumieniu z Dyrektorem Wydziału Edukacji zorganizowano cykliczne spotkania pedagogów radomskich szkół podstawowych, w ramach tzw.”Grupy Wsparcia”, w trakcie których omawiane były tematy dotyczące specyfiki pracy pedagoga szkolnego.
          We współpracy z Rejonem Pracy Socjalnej nr 7 pełniono na terenie naszej szkoły dyżur w Punkcie Konsultacyjno – Informacyjnym dla rodziców naszych uczniów, a tym samym mieszkańców osiedli Młodzianów, Malczew i Godów, którzy mogli skorzystać z porad pedagoga szkolnego i pracownika socjalnego i zwiększyć swoją wiedzę na temat dostępnych form pomocy ze strony ośrodka, szkoły i organizacji pozarządowych.
          Już we wrześniu przystąpiliśmy do intensywnej pracy związanej z przygotowaniami do Gali Jubileuszowej z okazji 70 – lecia naszej szkoły. Skoncentrowano się na przygotowaniu scenariusza, prezentacji, upominków dla gości. Zorganizowano konkurs literacko – plastyczny pod hasłem „Twórczość Stefana Żeromskiego w oczach dziecka”,dla uczniów klas 6, którzy mieli przeczytać i zaprojektować okładkę do książki „Syzyfowe prace.” Drugi konkurs „Stefan Żeromski – miejsca bliskie pisarzowi” dotyczył klas 1 – 6. Prace dzieci zostały zaprezentowane na terenie naszej szkoły a następnie w Zespole Szkół Muzycznych podczas Gali Jubileuszowej. Do udziału w Gali, która odbyła się 14 listopada 2015 roku zaproszono emerytów, nauczycieli pracujących w naszej szkole, absolwentów, rodziców, uczniów.
Obchody 70 –lecia szkoły zakończyły się jasełkami w wykonaniu nauczycieli, rodziców i uczniów.
Przez cały rok kontynuowano imprezy cykliczne.
W bieżącym roku uczniowie odnieśli sukcesy:
W I Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Klio 2015”Wielcy Polacy
W Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej Song along
W Regionalnym Konkursie Języka Angielskiego City College YLE FLIERS,
W Międzynarodowym Konkursie Języka The Big Challenge,
W Konkursie organizowanym przez IPN i Stowarzyszenie Radomski Czerwiec 76.
Tak jak dotychczas odnoszono sukcesy sportowe w zawodach lekkoatletycznych. W matematycznych konkursach międzyszkolnych i międzynarodowych uczniowie zdobywali czołowe miejsca i wyróżnienia. Uczennica Wiktoria Skrok zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej Sing Along oraz I miejsce w Międzyszkolnym Festiwalu piosenki Angielskiej Sing Along.
Udział w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek przyniósł nam sukces w postaci II miejsca.
W bieżącym roku szkołę doposażono w telewizor, tablicę interaktywną, rzutnik, pralkę, maszyny do szycia na warsztaty. Odwodniono teren szkoły, ułożono kostkę z boku i tyłu budynku.
         W roku szkolnym 2016/2017 rozpoczęło naukę 380 uczniów oraz podjęło pracę 61 pracowników.
Rok ten upłynął pod hasłem zdrowego odżywiania. Klasy 1 – 3 uczestniczyły w cyklu zajęć „Rondelkolandia,” poświęconych comiesięcznym warsztatom kulinarnym, związanych ze zdrowym odżywianiem. Możliwość prowadzenia takich zajęć dało nam oddanie i wyposażenie sali do prowadzenia warsztatów. W nawiązaniu do wyżej wymienionego tematu, tak jak w latach poprzednich odbyły się imprezy cykliczne, ponadto zorganizowano konkurs fotograficzny „ W zdrowym ciele, zdrowy duch.” Z okazji Światowego Dnia Żywności w miejsce zajęć dydaktycznych przygotowano szereg zadań, ćwiczeń, działań, w których uczniowie wykazywali się znajomością zasad zdrowego odżywiania. Uwieńczeniem całorocznego projektu był Festyn Rodzinny pod hasłem „ Raz gruszeczka, raz jabłuszko i już zdrowe masz serduszko” i V Piknik Zdrowia zorganizowany przed Urzędem Miejskim.

Po raz kolejny odbył się tydzień czytania, zachęcający uczniów do sięgania po literaturę.
Dużo czasu poświęcono na przybliżanie zagadnienia „Bezpieczeństwo w sieci”. W związku z tym odbyły się pogadanki, prelekcje, wykonano prace plastyczne. Temat podniesiono również na zebraniach z rodzicami.
W III edycji konkursu „Kocham Cię Szkoło, czyli 7 pytań do…” zajęliśmy I miejsce, otrzymując w nagrodę tablicę interaktywną. Szkołę naszą reprezentowała p. Beata Ruszkowska i rodzic Sławomir Chojnacki.
W tym roku uczniowie odnieśli sukcesy :
W I Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Astronomicznej,
W Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny,”
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zadań Logicznych,
W Wojewódzkim Konkursie Matematycznym ,
W Międzyszkolnym Konkursie dla uczniów klas trzecich „Omnibus”
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej
W imprezach sportowych tak jak dotychczas uczniowie zajmowali wysokie miejsca zdobywając dyplomy i puchary.
Szkołę doposażono w drukarki, powstała sala do warsztatów, zakupiono kanapy i wersalki do świetlicy, zmywarkę i piekarniki wolnostojące do kuchni, wyposażono gabinet medyczny. Dokupiono ławeczki na korytarz, mikrofony bezprzewodowe, tablicę interaktywną, komputery do pracowni informatycznej, laptopy, tablety. Zmodernizowano system monitoringu, odnowiono parter.
Rok 2016/2017 zakończono przygotowaniami do reformy edukacji.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 23 im. Stefana Żeromskiego, 
26 – 600 Radom, ul. Gajowa 60
tel. +48 48 3665288, fax +48 48 3664191,
https://psp23.radom.pl   mail:
sekretariat@psp23.radom.pl
error: Prosimy nie kopiować.