Kiedy:
20 listopad 2017 całodniowy
2017-11-20T00:00:00+01:00
2017-11-21T00:00:00+01:00

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie matematyczno – plastycznym pod hasłem „Od 1 do ∞… czyli jeden wynik w nieskończonej ilości zadań”, organizowanym przez Zarząd Bielskiego Oddziału Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Jest to konkurs indywidualny – każdy uczestnik pracuje samodzielnie. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny – obejmuje matematykę i plastykę, a także w zależności od treści zadania – inne przedmioty. Przebiega w dwóch etapach: I etap – szkolny i II etap – ogólnopolski. Konkurs podzielony jest na pięć kategorii:

Szkoła podstawowa klasy 1-3,
Szkoła podstawowa klasy 4-7,
Gimnazjum,
Szkoły ponadgimnazjalne,
Nauczyciele.

Zadaniem uczestników konkursu jest:

a) ułożenie własnego zadania tekstowego lub łamigłówki tak, aby rozwiązaniem była liczba 25.
b) zapisanie treści tegoż zadania i zilustrowanie go (można posługiwać się komputerem).
c) przedstawienie dokładnego rozwiązania na osobnej kartce.

Graficzna część pracy może być wykonana dowolną techniką plastyczną, ale powinna to być praca płaska, na kartce formatu A4 lub A3. Najlepsze prace z każdej kategorii zostaną przesłane do etapu finałowego.

Kompletne prace (wraz z rozwiązaniem zadania) można oddawać do pań uczących matematyki do 20 listopada 2017 roku. Do pracy należy dołączyć podpisaną przez rodzica zgodę na przetwarzanie danych osobowych: załącznik>>

regulamin>>