Wywiad z Białą Czarownicą

Nazywam się Gabriela Cholewińska i jestem uczennicą klasy IV a. Zapraszam na wywiad z kobietą o cerze białej jak śnieg i ustach czerwonych jak krew. Czy już wiecie o kim mowa? O Królowej Narnii, Białej Czarownicy, która jest bohaterką cyklu książek „Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa.

Gabriela: Dzień doby.
Biała Czarownica: Dzień doby.
G: Z jakiego rodu Pani pochodzi?
BC: Pochodzę z rodu Olbrzymów i Dżinów.
G: Dlaczego zależy Pani na władzy?
BC: Od dzieciństwa marzyłam o tym, by zostać królową. Uważam, że jestem idealna do tej roli.
G: Dlaczego lubi Pani zimę?
BC: Zima jest chłodna, co do mnie pasuje. Urodziłam się zimą, to wyjaśnia dlaczego mam białą skórę.
G: Czy ucieszyła się Pani, kiedy do Narnii przyszedł Edmund?
BC: Wręcz przeciwnie, byłam na niego zła, że przyszedł sam. Miałam ochotę użyć swojej różdżki i zamienić go w kamień.
G: A czy cieszy się Pani z nowych władców, którzy obecnie sprawują rządy nad Narnią?
BC: Nie! Uważam, że to ja powinnam być królową. Pod moją władzą wszystko byłoby idealne. Poza tym Narnia potrzebuje silnej ręki do rządzenia, którą ja niewątpliwie mam.
G: Ale to przez Panią nie było świąt przez 100 lat.
BC: Wiem, ta historia wydarzyła się dawno temu, nie chcę o tym mówić.
G: Dobrze, nie będziemy o tym mówić. Dziękuję za wywiad. Życzę miłego dnia.
BC: Dziękuję za zaproszenie.
G: Zapraszam również do oglądania serii wywiadów na naszym kanale YouTube, na którym znajdziecie rozmowy z innymi bohaterami naszych ulubionych książek.

foto1 (1)