Uczniowie klasy 4b przez ostatnich kilka tygodni pracowali metodą projektu. Razem z koleżankami i kolegami mieli za zadanie wykonać makietę Akademii pana Kleksa. Zanim przystąpili do pracy, sporządzili dokładny plan szkoły i jej okolic. Następnie przeszli do ustalania wersji projektu i rozdzielenia zadań między sobą. Niektóre grupy każdy element wykonywały wspólnie, a rekordziści aż cztery godziny malowali kolorowe cegiełki budynku. Pracy było sporo, a najprzyjemniejsza z nich to oczywiście prezentacja swojego dzieła. W poniedziałek każda z grup przedstawiła klasie swoją makietę – opisała sposób i szacowany czas jej wykonania. W całką akcję zaangażowani byli również rodzice, którzy pomagali w wykonaniu trudniejszych elementów.

A oto efekty naszej pracy (foto>>), a Ci, którzy czują niedosyt mają szansę obejrzeć prace uczniów na żywo (korytarz szkolny na parterze).

Zapraszamy!