„BIBLIOTEKA – DOBRE MIEJSCE DLA KAŻDEGO CZŁOWIEKA”

Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23 w Radomiu służy uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Z jej zasobów korzystać mogą również rodzice. To miejsce wyjątkowo przyjazne dla każdego członka szkolnej społeczności. Czynna jest zgodnie z poniższym harmonogramem.

Godziny otwarcia biblioteki:
Poniedziałek 8.00 – 14.30
Wtorek 8.00 -14.30
Środa 8.00 – 12.30
Czwartek 8.00 – 14.00
Piątek 8.00 – 14.30

Biblioteka składa się z wypożyczalni, czytelni i Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej. Uczniowie mają możliwość korzystania z wolnego dostępu do półek oraz bogatego księgozbioru podręcznego. Biblioteka wzięła udział w rządowym programie „Książki naszych marzeń”, dzięki któremu poszerzyła swoje zasoby o nowości wydawnicze. Tytuły książek zostały wybrane przez uczniów w ramach ankiety „Książka, którą chciałbym przeczytać”. Do obsługi czytelników i ewidencji zbiorów wykorzystywany jest program „Mol Net +”.

W bibliotece szkolnej oprócz tradycyjnej pracy bibliotecznej, odbywają się różnorodne zajęcia promujące czytelnictwo oraz rozwijające zainteresowania uczniów. Wydarzenia cykliczne to: starsi czytają młodszym, ortografia na wesoło, świąteczne warsztaty artystyczne dla społeczności szkolnej, pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika oraz konkursy czytelniczo – plastyczne. Powstało też koło biblioteczne, którego uczestnicy angażują się w działania biblioteki.

Chińskie przysłowie mówi, że czytając nową książkę zyskujemy nowego przyjaciela, a czytając już znaną, spotykamy się ze starym przyjacielem. Zachęcamy wszystkich do czytania oraz zapoznania się z nowościami dostępnymi w bibliotece szkolnej!
Regulamin biblioteki znajdziesz tutaj – link do regulaminu.
Jeżeli chcesz sprawdzić, czy w bibliotece znajduje się książka, która cię interesuje kliknij tutaj, a zostaniesz przeniesiony do katalogu biblioteki.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 23 im. Stefana Żeromskiego,
26 – 600 Radom, ul. Gajowa 60
tel. +48 48 3665288, fax +48 48 3664191,
http://psp23.radom.pl   mail:
sekretariat@psp23.radom.pl

Wielkość
Kolory
error: Prosimy nie kopiować.