W piątek 6 kwietnia klasa 2a uczestniczyła w nietypowym koncercie edukacyjnym: „Poznaj swoją orkiestrę”.  Tym razem koncert wyglądał inaczej niż zwykle: wykonawcami byli soliści radomskiej orkiestry: Aleksandra Talacha, Natalia Rogińska, Lucjan Szaliński Bałwas i Marcin Król- skrzypce oraz Arkadiusz Dobrowolski – wiolonczela. Radomska Orkiestra Kameralna zmieniła także swój tradycyjny wizerunek: skrzypkowie i altowioliści grali stojąc, a siedziała tylko grupa wiolonczel i kontrabasu. Rozpoczął koncert Antonio Vivaldi. Orkiestra zagrała jego „Koncert g-moll na smyczki”. W drugiej części dominował Jan Sebastian Bach. „III Koncert brandenburski G-dur” Bacha z obsadą na same instrumenty smyczkowe, wykonała cała orkiestra.

Natomiast w foyer Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej dzieci mogły podziwiać wystawę prac uczniów popołudniowej Szkoły Plastycznej im. Jacka Malczewskiego pt. „Kwiat, który nie istniał”. Po niezwykłych przeżyciach z ochotą klasa udała się do parku Planty w pobliże ulicy Kościuszki. Tam na nowoczesnym placu zabaw z kolorowymi urządzeniami dzieci mogły ćwiczyć na nich swoją sprawność ruchową.

foto>>