Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi, zabawy. W naszej Szkole świętowanie kreatywności trwa przez cały rok szkolny. 10 czerwca 2019 roku Uczniowie klas 3, 4, 5 mieli swój pierwszy wernisaż prac plastycznych pod hasłem: Świat Kropką Malowany. Spotkanie odbyło się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia jako pokłosie obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki z dnia 15 września 2018. Artysta Plastyk Michał Budzisz podczas wizyty w naszej szkole zachęcił Uczniów do wykonania prac plastycznych. Dwanaście Uczennic:
Małgorzata Michalczewska klasa 3b
Wiktoria Strzelec klasa 4b
Emilia Lesisz klasa 4b
Blanka Tomczyk klasa 4b
Melania Kryńska klasa 4b
Wiktoria Gajos klasa 4b
Klaudia Kacprzak klasa 4b
Oliwia Jesionek klasa 4c
Oliwia Kaczor klasa 4c
Emilia Płońska klasa 5c
Oliwia Włodarczyk klasa 5c
Anastazja Popławska klasa 5c
zaprezentowało swój świat kropką malowany, zdominowany przez zwierzęta. Mali Artyści opowiedzieli o swoich pracach, o ich tematyce, o wolności jaką dała im sama wystawa.
Wernisaż to czas spotkania z Naszymi Przyjaciółmi – Ludźmi o ogromnych sercach, którzy wspierali nas w realizacji szkolnych projektów, a przede wszystkim zorganizowali koncerty charytatywne dla Naszej Samanty. Zaproszenie przyjęli: Anna Orzeł – redaktor Polskiego Radia, Małgorzata Matracka – artystka, wokalistka zespołu: Mixtura, Albert Małek wraz z żoną Katarzyną z Agencji Artystycznej Medial. Nasi Goście byli również recenzentami prac Uczniów.
Artysta Michał Budzisz w sposób profesjonalny odniósł się do oceny prac, stwierdzając, że wszyscy Autorzy są Zwycięzcami Wernisażu 2019 roku.
Pani Dyrektor Izabela Leśniewska wraz z Gośćmi, wręczyła Małym Artystom dyplomy uznania i nagrody: pluszowe maskotki i zestawy biżuterii.
Na zakończenie tej podniosłej uroczystości powstał plakat, gdzie każdy z nas mógł postawić swoją spersonalizowaną kropkę. Skoro wszystko od kropki się zaczęło nasza szkolna społeczność poprosiła Gospodarzy Łaźni, Gości o postawienie swoich kropek, tworząc w ten sposób „dzieło sztuki” oprawione w złotą ramkę, które zawiśnie na korytarzu szkoły jako pamiątka wernisażu.
Dziecięca radość została spotęgowana przez watę cukrową przygotowaną przez Piotra Zycha z klasy 6a.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z wernisażu w Kurierze Mazowieckim (od chwili 00:10:00) wideo>>