We wrześniu 2018 roku rozpoczęła się kolejna edycja Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka.  Program ten umożliwia rozwój edukacyjny uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z obszaru Województwa Mazowieckiego. Celem szczegółowym projektu jest realizacja wsparcia dla młodzieży szczególnie uzdolnionej w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki i przedsiębiorczości. Stypendysta poprzez realizację Indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego ucznia może przeznaczyć otrzymane pieniądze (około 4500 złotych) m.in. na zakup pomocy dydaktycznych, sprzętu komputerowego, fachowej literatury, opłacenie uczestnictwa w obozach, wycieczkach edukacyjnych, kursach językowych, korzystania z Internetu, itp.

W bieżącym roku szkolnym dwóch uczniów naszej szkoły zostało stypendystami wyżej wymienionego programu:

• Jan Wiktorzak (kl. 8a) realizował projekt z fizyki, którego rezultatem jest m.in. prezentacja multimedialna dotycząca rodzajów energii i sposobów jej przetwarzania. Część prezentacji wykonana jest również w języku niemieckim.
  • Krystian Małecki (kl. 8a) realizował projekt z chemii, dotyczący związków organicznych.

Program stypendialny będzie realizowany również w kolejnym roku szkolnym, więc
                                               Ty też możesz zostać stypendystą!!!