6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji logopeda Wioletta Molga razem ze swoim towarzyszem Gadusiem  zabrała dzieci z oddziałów przedszkolnych „Tęczowym Pociągiem” w świat Logopedii. W kolorowych wagonikach jechały zwierzęta, które należało rozpoznać po odgłosach jakie wydają, a potem naśladować ich mowę. Następnie pociągiem osobowym, pospiesznym i ekspresowym dzieci dojechały  do stacji „Oddychanie”. Przypominały sobie jak prawidłowo oddychamy, a potem  próbowały utrzymać w powietrzu kolorowe piórka, które czasem były niesforne. Potem była stacja „Mówienie”. Każde dziecko otrzymało swojego Gadusia, który wymawiał jedną z samogłosek. Dzieci musiały odgadnąć jaką samogłoskę mówi jego Gaduś i pięknie ją wyartykułować. Na końcowej stacji czekały na dzieci kolorowe baloniki, na których po nadmuchaniu dzieci rysowały buzie określające ich nastrój po zajęciach.

W tym dniu na korytarzach szkolnych pojawiły się także plakaty w żartobliwy sposób informujące o pracy logopedy.  Zajęcia logopedyczne też miały radosny charakter. Po wesołych zabawach i grach,  dzieci rozdmuchiwały kolorowe kleksy, z których powstały wesołe obrazki. A  kolorowe baloniki nadmuchane przez dzieci zamieniały się w bajkowe stwory…   Foto>>