Dzieci z klasy 2a brały udział w gwiazdkowym koncercie edukacyjnym, który odbył się 15 grudnia w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego. Na scenie wraz z Radomską Orkiestrą Kameralną wystąpił kwartet smyczkowy Atom String Quartet. W programie koncertu znalazły się utwory tego zespołu m.in. Manhattan Island, Iława, Too Late, Za wcześnie. Wszystkie aranżacje bardzo przypadły do gustu widowni, która świetnie się bawiła, wyklaskując w rytm do brzmienia „atomowej” muzyki, łączącej jazz, polski folklor oraz muzykę z różnych zakątków świata. Po wysłuchanym koncercie dzieci mogły poczuć magię zbliżających się świąt. Przed urzędem podziwiały ogromnego misia, z rękoma ułożonymi do przytulania, który wokół siebie ma prezenty, Mikołaja z motocyklem, tunel świetlny, napis „I love Radom” oraz świąteczną bombkę w słuchawkach, przez którą można było przejść albo posiedzieć we wnętrzu.

foto>>

Marzena Skierczyńska