Z okazji Europejskiego Dnia Języków w środę 26 września 2018 r. odbyła się Radomska Językowa Gra Miejska, w której uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły – uczniowie klasy 8a i 8b wraz z współorganizatorkami- Panią Magdaleną Baranowska i Magdaleną Tracz. Uczniowie z 15 szkół z Radomia i okolic podczas gry miejskiej przenieśli się w podróż językowo- kulturową, podczas której próbowali rozwiązać zawiłą zagadkę pewnego zaginięcia. Celem zabawy było nie tylko promowanie nauki języków europejskich, ale także integracja uczniów z rożnych szkół z Radomia i okolic, podczas rozwiązywania wielu ciekawych zadań, w których niezbędne okazały się spostrzegawczość , kreatywność oraz sprawność fizyczna. Była to również okazja do lepszego poznania miasta Radomia oraz jego mieszkańców, którzy w nieprzypadkowy sposób stali się częścią zabawy i niezbędnym elementem rozwiązania całej zagadki.

foto>>

Magdalena Baranowska