Dnia 10 grudnia, w ramach obchodów Roku Matematyki, klasy 4-8 wzięły udział w matematycznej grze terenowej „MatmaGo!”. Uczniowie wykorzystali do zabawy platformę do rozszerzonej rzeczywistości – TaleBlazer. Aplikacja ta pozwala użytkownikom grać i tworzyć własne gry mobilne oparte na lokalizacji. „MatmaGo!” odbyła się w prawdziwym świecie, na terenie wokół naszej szkoły. Uczniowie weszli w interakcje z wirtualnymi obiektami i zadaniami, które musieli wytropić przy pomocy swoich urządzeń mobilnych i udostępnionej mapy. Za każdą dobrze rozwiązaną zagadkę matematyczną grupa zdobywała 10 punktów, które sumowały się na końcowy wynik każdej drużyny, a potem na średni wynik klasy. Wszystkie drużyny z radością ruszyły w teren, biegiem odnajdywały ukryte zadania, a emocje i chęć wygranej udzieliły się wszystkim. Rywalizacja była zacięta, tym bardziej miło nam ogłosić zwycięską klasę. Najwyższą średnią liczbę punktów uzyskała klasa 4b.
I miejsce – 4b (82 pkt.)
II miejsce – 4a (78 pkt.)
III miejsce – 6c (68 pkt.)
IV miejsce – 8a (67 pkt.)
V miejsce – 6a (64 pkt.)
VI miejsce – 8b (61 pkt.)
VII miejsce – 6d 7a (58 pkt.)
VIII miejsce – 7b (55 pkt.)
IX miejsce – 5b, 5c (53 pkt.)
X miejsce – 5a, 6b (50 pkt.)
Nagrodą za pierwsze miejsce jest dodatkowa darmowa godzina w parku trampolin JumpWorld 😊😊
foto>>