Drodzy Rodzice, Uczniowie,
Dnia 21 listopada przypada Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który został ustanowiony w 1973 roku jako World Hello Day. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem: wojna ta stała się impulsem dla powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. W zamyśle, dzień ten ma uzmysławiać i przypominać, że wzajemna życzliwość to początek i podstawa w budowaniu pokoju i w owocnych relacjach międzyludzkich. Pomysł dwójki braci fenomenalnie się przyjął i aktualnie Dzień Życzliwości jest obchodzony w 180 miejscach na Ziemi. Święto w Polsce odbywa się rokrocznie od 2006 roku, a obchody tegoż wydarzenia zapoczątkowało miasto Wrocław, które ma swojego krasnala – Życzliwka.
Koło Wolontariatu ogłasza Konkurs Plastyczny na postać Szkolnego Życzliwka. Najlepsza praca będzie bazą do stworzenia maskotki Naszego Szkolnego Życzliwka; Uczniowie wszystkich klas będą zapoznani z historią wrocławskiego krasnala. Technika pracy jest dowolna; format również jest dowolny, zadbajcie o szczegóły postaci, nawiązujące do promowania idei życzliwości; Termin oddania prac poniedziałek 20 listopada do godziny 10:00. Prace powinny być podpisane: imieniem, nazwiskiem autora oraz klasą. Wszystkie prace prosimy przekazywać do Opiekunów Koła Wolontariatu lub do biblioteki szkolnej.

bajka o Życzliwku>>

Serdecznie zachęcamy do Konkursu!
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu