W dniu 5 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wolontariusza, czyli święto wszystkich tych którzy mają chęć, by pomagać innym, nie oczekując niczego w zamian.

Gościem specjalnym była p. Dorota Zielińska, która pracowała jako wolontariuszka w Afryce. Uczyła gry na gitarze dzieci niewidome i niedowidzące. Podczas spotkania mogliśmy posłuchać ciekawych informacji o kulturze mieszkańców Rwandy, ale i o pracy wolontariusza. Uczniowie mieli możliwość nauczenia się afrykańskich tańców.

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu Przedstawili cechy prawdziwego wolontariusza, zachęcając tym samym innych do pracy na rzecz potrzebujących. W dniu ich święta otrzymali prezenty w postaci – znaczka wolontariusza PSP23. Foto>>