W poniedziałek, 3 października 2016 r., odbył się w naszej szkole finał akcji VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Przez cały ubiegły tydzień uczniowie przypominali sobie działania z tabliczki mnożenia – pomogły im w tym rozwieszone w całej szkole kolorowe plakaty z działaniami oraz zabawy przeprowadzane podczas przerw: „Hasło dnia” i „Matematyczny spacer”. A wszystko po to, by w dniu finału akcji stanąć w pełnej gotowości przed patrolem egzaminacyjnym, odpowiedzieć poprawnie na 5 pytań egzaminacyjnych i uzyskać tym samym tytuł i odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Egzaminowani byli nie tylko uczniowie – mobilne patrole dotarły też do wszystkich nauczycieli, pań księgowych i kucharek czy sekretariatu. Na szczęście wszystkie wyniki egzaminów pozytywne!!!!

foto>>