Dnia 26 września 2016 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego – Magdalena Baranowska, Michał Tatarek i Natalia Ziętek zorganizowali dla uczniów swoich klas quizy i plakaty do wykonania. W tym roku postanowiono połączyć naukę języków obcych znanych krajów europejskich, wpajanie kultury osobistej poprzez używanie zwrotów grzecznościowych oraz uświadomienie sobie jak ważna jest nauka języków obcych. Klasy 4-6 wykonały plakaty, które można zobaczyć na drzwiach sal szkolnych. Pozwalają one przyswoić sobie podstawowe słowa w językach hiszpańskim, angielskim, niemieckim, włoskim i francuskim. Wiele uśmiechu sprawiło uczniom tłumaczenie z języka angielskiego imion i nazwisk znanych osób. Był też czas na pogadankę na temat „Dlaczego warto uczyć się języków obcych”. Padało wiele argumentów, które pozwoliły uczniom uświadomić sobie jak jest to istotne.

W ogłoszonym konkursie na plakat przedstawiający hasło „Języki otwierają drzwi do Europy” zwyciężyła Anna Szczepaniak z klasy 6b. Gratulujemy.

foto>>