Zabawa z książką? Dlaczego nie! W naszej szkole z okazji Światowego Dnia Książki obchodzonego 23 kwietnia zorganizowaliśmy właśnie zabawy z książką. W poniedziałkowy poranek 25 kwietnia rozpoczęły się w szkole obchody Światowego Dnia Książki. Już od 7:30 po szkole krążyli poszukiwacze, którzy chcieli zebrać jak najwięcej karteczek z informacjami o święcie książki. Karteczki były rozmieszczone w całej szkole, ale wytrwałe dziewczyny bardzo szybko zebrały wszystkie informacje i już przed pierwszym dzwonkiem konkurencja na najlepszego poszukiwacza została rozstrzygnięta. Nagrodzone uczennice to:

1. Alicja Skrzypczak i Roksana Broda, klasa 4a
2. Julia Wosiak i Amelia Gac, klasa 6b
3. Martyna Zegarek i Iga Skwarczyńska, klasa 4a

Z zebranych informacji o książce, czytaniu i bibliotece wspólnie stworzyliśmy na drzwiach do biblioteki plakat „… z książką w dłoni”, który nadal dumnie promuje czytelnictwo zdobiąc szkolny korytarz.
Kolejnym etapem naszej zabawy było tworzenie budowli z niecodziennego materiału jakim jest książka. Jedyna taka możliwość, tylko w tym dniu można było stworzyć „coś” z książek. Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a budowli powstało tyle, że z trudem podjęłyśmy decyzję kogo nagrodzić. Najlepsi w konkurencji „Budowle z ceglastych książek” to:

1. Kacper Pietrzyk i Antoni Myrta, klasa 5b
2. Amelia Sasin, klasa 6b
3. Natalia Głowacka, klasa 4b

Każdy kto przekroczył próg biblioteki szkolnej mógł też rozwiązać Quiz o książce. Pozornie proste pytania były podchwytliwe i tylko trzy osoby poprawnie wypełniły wszystkie pytania quizu. Są to:

1. Natalia Kacprzak, klasa 6b
2. Martyna Łuka, klasa 5a
3. Maja Osuchowska, klasa 5a

Dzień Książki nie mógł by się odbyć bez czytelników, prawdziwych czytelników, którzy przynieśli z domu swoje ulubione książki. Każda z tych osób mogła się pochwalić posiadaniem swojej ulubionej książki, pozować do pamiątkowej fotografii i jeszcze za to otrzymać nagrodę ;). W tej konkurencji także wybór był trudny, jednak jury wyróżniło cztery osoby:

1. Bartosz Rychlicki i Jakub Rychlicki, klasa 6b
2. Borys Borkowski