Ostatnie dwa weekendy kwietnia były bardzo emocjonujące dla dwójki uczniów naszej szkoły: Aleksandry Faryny z klasy 6a i Jana Wiktorzaka z klasy 5a. W sobotę, 16 kwietnia odbyła się II Edycja Regionalnego Konkursu YLE Flyers dla klas VI z Radomia i regionu radomskiego w Autoryzowanym Centrum Egzaminacyjnym Cambridge English City College. Do I etapu konkursu przystąpiło 400 uczniów z 31 szkół podstawowych z Szydłowca, Pionek, Skaryszewa, Jedlni Letnisko, Borkowic, Dąbrówki Warszawskiej, Czarnocina, Polan, Cerekwi, Gniewoszowa i Radomia. W finale brało udział 50 uczestników, spośród których wyłonionych zostało czterech laureatów i siedmiu wyróżnionych. Jedną z finalistek była Aleksandra Faryna z 6a.
Natomiast 23 kwietnia 2016 odbył się finał III Edycji Regionalnego Konkursu YLE Movers dla klas IV i V. Spośród 433 uczniów z 28 szkół podstawowych z Szydłowca, Pionek, Skaryszewa, Jedlni Letnisko, Dąbrówki Warszawskiej, Czarnocina, Polan, Cerekwi, Gniewoszowa i Radomia wyłoniono 52 finalistów, a wśród nich był uczeń klasy 5a Jan Wiktorzak. Oba konkursy sprawdzały szereg umiejętności językowych takich jak: słuchanie, czytanie, pisanie i znajomość słownictwa oraz różnych form gramatycznych.
Mimo, iż nie udało się zdobyć miejsc na podium znalezienie się w finałowych grupach spośród ponad 400 uczniów jest ogromnym sukcesem. Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły.
Fotorelacja z konkursów: https://www.facebook.com/CityCollegeRadom/?fref=ts

Organizatorzy: Magdalena Baranowska, Michał Tatarek.