W piątek, 19 czerwca 2015 roku prawie tysiąc dzieci ze szkół z Radomia i regionu uczestniczyło w festynie nad zalewem w Domaniowie, zorganizowanym przez Wydział Prewencji mazowieckiej policji. Byli tam również uczniowie klas 4 z naszej szkoły. Funkcjonariusze opowiadali jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, wręczyli też dzieciom mnóstwo materiałów profilaktycznych. Przygotowano atrakcyjne pokazy umiejętności służb ratownictwa wodnego. Każdy chętny mógł również nauczyć się, jak wyciągnąć z wody tonącego i jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Swoje umiejętności zaprezentowali także radomscy strażacy oraz funkcjonariusze Straży Granicznej. Nie obyło się także bez prezentacji tresury psów policyjnych oraz akcji gaszenia pożaru poprzez zrzut wody z samolotu dromader. Uczennica klasy 4a Magdalena Paprocka udzieliła nawet krótkiego wywiadu. Zdjęcia i dodatkowy filmik z relacji można zobaczyć tutaj.